ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Hradilek cítí křivdu a touží si spravit chuť na MS

Velikost textu:

Praha – Vavřinec Hradilek se z víkendového finále Světového poháru v Pau vrátil domů zklamaný. Kvůli chybnému verdiktu rozhodčích přišel o celkové vítězství. Hradilek cítí, že má formu, a chce si spravit náladu na blížícím se mistrovství světa na olympijském kanálu v Londýně, na nějž má tři roky staré stříbrné vzpomínky.

Vavřinec Hradilek
Vavřinec Hradilek

Loni většinu sezony nezávodil kvůli bolavému krku a před dvěma týdny ve španělském Seu se mu potíže znovu ozvaly. Šlo ale jen o epizodu a Hradilek cítil, že má životní šanci SP vyhrát. "Takhle dobře jsem totiž seriál v kariéře nikdy neodjel. Když si odmyslím ten závěr, tak musím být hodně spokojený a hodnotím to skvěle," prohlásil.

Jenomže na poměrně snadné povodné sedmnácté brance přišla penalizace 50 sekund. Hradilek ani nepomyslel, že by tam měl mít problém. Chybu sudího na břehu nenapravil ani videorozhodčí, který neměl k dispozici průkazný obrázek. "Přitom na televizním záběru na velkoplošné obrazovce to bylo vidět. Považuju za neuvěřitelné, že v dnešní době rozhodčí ty záběry neměl k dispozici. Byl to velký prů...," nebral si Hradilek servítky.

přehrát video
Rozhodčí Hradilkovi přiznal po závodu svou chybu

Protože jeho velký soupeř v boji o celkové prvenství Boris Neveu z Francie do finále rovněž nepostoupil, Hradilek by vyhrál SP i z posledního místa mezi elitní desítkou. Přišel tak o prize money 3500 eur (skoro 100 000 korun), ale také o odměny ze sponzorských smluv. "Byla to jediná možnost, kdy se ve vodním slalomu dají vydělat nějaké peníze," upozornil Hradilek.

Rozhodčí přiznal svou chybu

Při protestování byl prý i hodně nepříjemný, byť se snažil krotit. "Nic jsem nerozmlátil, ale na rozhodčího jsem vyprsknul," přiznal. "Bylo to dost emotivní. Bohužel mi sdělili, že to na základě dostupného videa nemůžou rozhodnout," řekl. Po závodě za ním dokonce přišel hlavní sudí. "Přiznal, že to byla chyba," konstatoval Hradilek.

Jako člen komise sportovců ICF dokonce Hradilek sepsal technickému řediteli mezinárodní federace stížnost. "Volal mi, snažil se mě uklidnit, ale moc se mu to nepodařilo," řekl Hradilek. Po závodu ho utěšovali i trenéři a závodníci. "Ale to mi bylo k ničemu," doplnil kajakář.

Vztek se bude snažit přenést do přípravy na mistrovství světa, které bude v polovině září v Londýně olympijskou kvalifikací a Hradilek si tam může vyjet i první bonusové body do domácí nominace na příští rok. "Tudíž to bude tak trochu větší mistrovství světa. Mám teď větší motivaci," řekl Hradilek. Do Londýna se chystá jet ještě na dvě soustředění. "Je to moje oblíbené místo. Chci zajet dobrý výsledek, což je finále," podotkl.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.