ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
SP VE VODNÍM SLALOMU

Tunka po protestech skončil ve SP celkově třetí, Hošková byla druhá

Velikost textu:
aktualizováno 15. 8. 2015 19:38

Pau (Francie) - Kajakář Ondřej Tunka skončil celkově třetí ve Světovém poháru vodních slalomářů. Původně figuroval na druhé příčce, ale po protestech v závěrečném závodu v Pau o místo klesl. Ve Francii dojel Tunka sedmý. Na stupních vítězů byla i v neolympijské kategorii C1 žen Kateřina Hošková, jež po loňském prvenství skončila druhá.

Kateřina Hošková
Kateřina Hošková

V konečném pořadí pětadvacetiletého českého kajakáře předstihl Lucien Delfour reprezentující Austrálii, seriál vyhrál Slovinec Peter Kauzer. Vavřinec Hradilek, který do Pau přijel v roli lídra SP, vypadl v semifinále.

Trofej mezi kanoisty vybojoval Slovák Matej Beňuš, český reprezentant Stanislav Ježek se propadl z vedoucí příčky na konečnou osmou.

Zatímco pro Ježka skončily závody v Pau už v páteční kvalifikaci, pro Hradilka v dopoledním semifinále. Po penalizaci za neprojetí branky obsadil až 36. místo a spílal rozhodčím. "Zlobit se na rozhodčí mi asi nepomůže. Ale dnes jsem fakt nasr.... Světový pohár je za mnou, bohužel už teď," napsal po dopoledním semifinále mistr světa z Prahy 2013 a majitel olympijského stříbra z Londýna.

"Žádná kule to nebyla, byl jsem v bráně. Chtěl jsem objet svěťáky, abych se pokusil vyhrát, což se mi ještě nikdy nepodařilo. Bohužel dnes i díky tomu, že rozhodčí měl očividně špatný den," zlobil se Hradilek v tiskové zprávě svazu.

Zato Tunka jako třetí nejlepší kajakář sezony zářil spokojeností. "Nečekal jsem to vůbec, je to super. Jezdilo se mi od začátku sezony dobře, ani mi nepřišlo, že bych jezdil nějak na riziko, ale měl jsem dobré časy," řekl.

Jednatřicetiletá Hošková neobhájila celkový triumf v SP, předčila ji australská slalomářka Jessica Foxová, jež patří k nejlepším na světě v kajaku i v kanoi. Závod kanoistek v Pau dokončila Hošková jako pátá, byť musela udělat eskymácký obrat.

V neděli bude o pohárové body bojovat dalších sedm českých lodí. Z kvalifikace postoupily všechny čtyři kajakářky, byť pouze Štěpánka Hilgertová přímo z 16. místa. Kateřina Kudějová, Pavlína Zástěrová i Barbora Valíková ale zvládly opravnou jízdu.

Také deblkanoisté byli stoprocentní, ačkoliv napoprvé uspěli jen Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem pak ale vyhráli před Ondřejem Karlovským s Jakubem Jáněm druhou jízdu a také tyto dvě posádky, které mají šanci vyhrát celkově SP, jsou v semifinále.

Závěrečné závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):

Muži:

K1: 1. Kauzer (Slovin.) 96,20 (2), 2. Doby (Belg.) -0,01 (0), 3. Delfour (Austr.) -0,02 (0), ...7. Tunka -5,19 (4), v semifinále 15. Hilgert, 36. Hradilek, 38. Přindiš (všichni ČR). C1: 1. Tillard (Fr.) 97,30 (0), 2. Beňuš (SR) -0,53 (0), 3. Gargaud Chanut (Fr.) -1,79 (0), ...8. Gebas -13,58 (4), v semifinále 17. M. Jáně, 27. Mašek (všichni ČR).

Ženy:

C1: 1. Vilarrublaová (Šp.) 124,26 (0), 2. Foxová (Austr.) -1,59 (2), 3. Wolffhardtová (Rak.) -2,82 (2), ...5. Hošková -29,42 (6), v semifinále 12. Jančová, 14. Matulková (všechny ČR).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.