Paralympijský magazín

Poslední česká stopa na univerziádě. Házenkářky skončily čtvrté

Kwangdžu (Korea) – České házenkářky si z univerziády bronz neodvezou. V souboji o třetí místo nestačily na Srbsko, kterému podlehly 18:23. V poločase přitom ještě držely vyrovnaný stav 12:12.

Házenkářky na univerziádě na medaili nedosáhly

Čtvrtá pozice házenkářek je nejlepším výsledkem českých kolektivních sportů z posledních pěti letních univerziád. Trenér Jan Bělka měl přitom proti Srbsku k dispozici pouze devět hráček do pole a navíc se v první půli zranila Gabriela Nygrýnová.

"Přesto se holky celý první poločas statečně držely. Utkání se zlomilo poté, co jsme neproměnili sedmimetrový hod. Srbky se zlepšily, nasadily vražedné tempo a v tak malém počtu hráček jsme neměli šanci," uvedl Bělka.

Zápas házenkářek byl posledním vystoupením českých sportovců na univerziádě. Akademičtí reprezentanti mají před úterním zakončením soutěží na kontě tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile.