ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Evropské hry

Cink: Blbě jsem vypadl z boje o medaili. Nakonec ale budu spokojený

Velikost textu:

Baku - Ondřeji Cinkovi se podařilo splnit cíl, se kterým na Evropské hry odcestoval - umístění v první pětce. Bezprostředně po závodu ho však mrzelo, že nedokázal získat medaili. Čtyřiadvacetiletý biker se totiž dlouho držel ve vedoucí pětičlenné skupině a jezdil i na prvním místě. Dvě kola před koncem však i kvůli kolizi se soupeřem ze hry o medaile vypadl.

Ondřej Cink
Ondřej Cink

Čtrnáctý muž z olympijského závodu v Londýně nakonec dojel pátý s odstupem 2:34 minuty za vítězným Ninem Schurterem ze Švýcarska. Od bronzu jej dělily dvě minuty. "Jeden ze Švýcarů tak trochu visel na gumě a cítil jsem šanci. Pád mě bohužel vyřadil. Nakonec ale budu s pátým místem spokojený," uvedl Cink.

Uvědomoval si, že o vítězi bylo dlouho dopředu jasno. "Nástup Nina byl obrovský, nikdo po něm ani nešel. Spíše se všichni soustředili na boj o druhé a třetí místo. O medaile. A nechali ho jet," řekl Cink.

přehrát video
Cink a Huříková obsadili na Evropských hrách místa v elitní desítce

Ondřej Cink: "Bezprostředně po dojetí mě výsledek trochu mrzí, protože ještě čtyři kola před cílem jsme jeli všichni pohromadě. Ital přede mnou ale uklouznul v zatáčce a já šel přes něj, přes řídítka, a první trojka nám ujela. Blbě jsme tak vypadli z boje o medaili."

Přiznal, že když přibližně v polovině závodu jezdil na prvním místě, medailové myšlenky měl. "Trošku jsem na to myslel. Věděl jsem, že je nás pět a za námi je velká díra. V duchu jsem si říkal, že by to mohlo vyjít, ale pád mi to zkazil," řekl. Podmínky v Ázerbájdžánu byly těžké. Pořadatelé připravili náročnou trať, navíc v Baku panovaly vysoké teploty. "Už před závodem jsem věděl, že to bude dlouhý závod ve vedru. Bylo to náročné a těžké. Trať je rychlá a intenzivní. V horku to ubíralo více sil než normálně," uvedl Cink, jenž podle svých slov letos náročnější závod neabsolvoval.

Hned na začátku pobytu v Baku zažil Cink nepříjemnou příhodu. Při tréninku jej do helmy zasáhl úlomek "holuba" z nedaleké střelnice, kde trénovali brokaři. "Někoho trefil i brok do nohy. V pátek jsem se trochu bál tady trénovat, naštěstí se pak střílelo na druhé straně střelnice, takže to bylo v pohodě," řekl Cink. Při závodě bylo vše v pořádku, střelci ani netrénovali. "Doufal jsem, že se to vyřeší a někdo si bude stěžovat. To se asi stalo," pousmál se.

Závody horských kol v Baku ovládli Švýcaři, kteří získali pět ze šesti medailí. "Přijeli sem s nejsilnějším týmem, mají to zasloužené. Mě teď ale trošku mrzí, že medaili nemám já," dodal Cink. Jedinou nešvýcarskou medailistkou se stala Polka Maja Wloszczowská, která skončila mezi ženami třetí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.