ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Rio dostalo od pořadatelů z Londýna olympijské kruhy

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Rio de Janeiro zdobí od středečního večera olympijské kruhy. Symbol největší sportovní události světa, kterou bude brazilské velkoměsto v příštím roce hostit, odhalili při slavnostním ceremoniálu s ohňostrojem v parku Madureira.

přehrát video
Do Ria už dorazily olympijské kruhy

Obří olympijské kruhy dostalo Rio darem od pořadatelů předchozích Her v Londýně. Čtyřtunová konstrukce putovala do Brazílie 20 dnů lodí z Newcastlu, v sestavené podobě měří 25 metrů na délku a 12 metrů na výšku.

"Madureira je srdcem předměstí Ria. Je to jedna z nejchudších částí města, na niž by měly mít hry největší dopad," prohlásil při slavnostním odhalení starosta Ria Eduardo Paes. Pro sportovní fanoušky budou v parku během Olympijských her připraveny velkoplošné obrazovky.

Podobný artefakt, který během Olympijských her v Sydney zdobil tamní Harbour Bridge, se nedávno prodal v Austrálii v internetové dražbě. Obří padesátitunové kruhy o rozměrech 70x40 metrů, které se našly rozebrané ve skladišti, získal zájemce za 21 tisíc australských dolarů (asi 410 tisíc korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.