ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja
Vodní slalom

Hilgertová i Hradilek si musejí na nominační jistotu počkat

Velikost textu:

Želiv (Pelhřimovsko) - Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, jejich kolegové Ondřej Karlovský a Jakub Jáně a kanoistka Kateřina Hošková mají po nominačním závodu jisté místo v reprezentaci vodních slalomářů. O možnost startovat v závodech ME, MS a Světových pohárů musejí ještě bojovat kajakáři Štěpánka Hilgertová a Vavřinec Hradilek.

Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová

Sedmačtyřicetiletá Hilgertová usiluje o osmadvacátou sezonu v českém týmu a po třech závodech má na kontě první, druhé a čtvrté místo. Ze všech adeptek má nejlepší výchozí pozici a reprezentační dres by ji neměl minout. Jistotu však nemá, o jedno ze tří míst usilují také Kateřina Kudějová, po dnešním vítězství Karolína Galušková a bez šance není ani Veronika Vojtová, která by ale musela v neděli vyhrát.

Mezi kajakáři jsou jen dvě volná místa, neboť Jiří Prskavec se loni stal mistrem Evropy, a splnil tak podmínku přímé nominace. Hradilek má na svém kontě vítězství, druhou a třetí pozici, ale jistotu nemá. Dvě první místa totiž vybojoval Ondřej Tunka, tři stupně vítězů má za sebou také Luboš Hilgert. Bude tak stejně jako mezi ženami záležet na nedělním posledním závodu. Mimo hru je loňský vicemistr Evropy Vít Přindiš.

přehrát video
Nominaci ještě nemá jistou Hilgertová ani Hradilek

Dramatická situace nastala i mezi kanoisty. Nejlepší pozici má po prvním, druhém a čtvrtém místě Tomáš Rak, ale ani on jistotu nominace ještě nemá. O tři místa s ním budou ještě bojovat Michal Jáně, Jan Mašek a Stanislav Ježek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.