ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Cavendish vyhrál v Kalifornii spurt druhé etapy před Saganem

Velikost textu:
aktualizováno 12. 5. 2015 08:06

Lodi (USA) - Také druhou etapu závodu Kolem Kalifornie vyhrál britský cyklista Mark Cavendish, který ve spurtu znovu porazil slovenského rivala Petera Sagana. V celkovém pořadí před ním vede o osm sekund. Ve třetí etapě už čekají peloton kopce.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

"Před poslední zatáčkou si Sagan kontroloval, že je přede mnou, ale mě vyhovovalo jet za ním, protože foukal protivítr," řekl Cavendish. "Bylo to tam trochu zavřené, ale nevzdal jsem to. Sagan se tam vyvážel za jezdcem Drapacu a v tom větru měl velkou výhodu. Věděl jsem, že to proti němu budu mít těžké. Na cílové čáře jsem si nebyl jistý, kdo vyhrál. Jsem rád, že se mi to povedlo, protože celý tým dneska musel tvrdě pracovat," uvedl spurtér stáje Etixx-Quick-Step.

Sagana porazil o čtvrt kola a získal jedenácté vítězství v sezoně. Slovenský jezdec týmu Tinkoff-Saxo má na kontě letos stále pouze jedno prvenství.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie - 2. etapa (193,1 km):

1. Cavendish (Brit.) 4:47:02, 2. Sagan (SR), 3. Wippert (Niz.), 4. Murphy (USA), 5. Van Poppel (Niz.), 6. Drucker (Luc.) všichni stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Cavendish 9:30:09, 2. Sagan -8, 3. Carpenter (USA), 4. Clarke (Austr.) oba -11, 5. Irizar (Šp.) -14, 6. Drucker -16.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.