ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Nejlepší sportovci Sokola dnes převzali ceny

Velikost textu:

Praha - Nejúspěšnější sokolští sportovci a trenéři loňského roku dnes převzali ceny v Tyršově domě. Mezi oceněnými byl také florbalista Martin Zozulák nebo kajakářka Anna Zástěrová.

přehrát video
Nejúspěšnější sokolští sportovci převzali ceny

Vítězkou ankety mezi jednotlivci se stala pětadvacetiletá Anna Zástěrová, sedmá na mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Jako malá přitom začínala s tenisem a poté hrála i házenou a závodně běhala. Právě všestrannost je vlastnost, ke které sokol vychovává, a která se líbí i oceněnému florbalistovi Martinu Zozulákovi. "Mně se sokolská myšlenka hrozně líbí. Sokol vždy vedl sportovce k všestrannosti. K tomu, aby z nich byli sportovci tělem i duší," řekl Zozulák.

Tyršovu stříbrnou medaili za celoživotní působení v Sokole převzal devadesátiletý gymnasta Zdeněk Růžička. Třikrát startoval na olympijských hrách a v Londýně v roce 1948 získal dva bronzy."Vzpomínám si ještě na první chvíle v Sokole, to mi byly čtyři roky. Neměl jsem vůbec potuchy, co mě čeká," uvedl Růžička. 

I 153 let po svém založení patří Sokol k nejdůležitějším sportovním organizacím u nás. A to nejen podle skoro dvou set tisíc členů, ale také podle sportovních výsledků.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.