ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Kolem Trentina

König uhájil třetí příčku, vyhrál lídr jeho týmu Porte

Velikost textu:

Cles (Itálie) Leopold König v závěrečné čtvrté etapě bez větších problémů uhájil celkové třetí místo v závodu Kolem Trentina. Závod vyhrál kapitán Königova týmu Sky Richie Porte. Poslední etapu o délce 161,5 km vyhrál domácí Paolo Tiralongo, Porte a König dojeli ve skupině s odstupem 49 sekund.

Leopold König
Leopold König

Vedoucí muž žebříčku WorldTour Porte, jenž se oblékl do trikotu lídra po středeční královské horské etapě, zvítězil s náskokem 22 sekund před Španělem Mikelem Landou. König byl třetí s odstupem 58 sekund.

"Nevím, jak teď to třetí místo pobrat," řekl König. "Já jsem tu samozřejmě nebyl priorita, tou jsou nyní Richie a Giro. Ale důležité pro mě bylo, abych zase začal jezdit s nejlepšími a dostal se do pozic, kde jsem chtěl před Girem být. Takže se mi trochu ulevilo. Nabral jsem sebevědomí, že nohy mám v pořádku a že se vše před Girem obrací k lepšímu," uvedl český cyklista.

Giro začíná za dva týdny a tým Sky včetně Königa vyrazí hned v sobotu na obhlídku horských dojezdů. "Šest lidí z naší budoucí sestavy tady na Trentinu startovalo, parta se před Girem semkla," řekl český nováček v elitní stáji.

Cyklistický závod Kolem Trentina - 4. etapa (161,5 km): 1. Tiralongo (It.) 3:58:07, 2. Arroyo (Šp.), 3. Duarte (Kol.) oba stejný čas, 4. Bisolti (It.), 5. Péraud (Fr.), 6. Zilioli (It.) všichni -37, ...22. König -49, Hník nedokončil.

Konečné pořadí: 1. Porte (Austr.) 13:43:41, 2. Landa (Šp.) -22, 3. König -58, 4. Cataldo (It.) -1:11, 5. Cunego -1:13, 6. Pimenta (Portug.) -1:15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.