ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
Kolo pro život

Kulhavý odstartuje v Dobřichovicích tradiční seriál pro cyklisty

Velikost textu:
aktualizováno 24. 4. 2015 13:26

Praha - Největší seriál závodů horských kol pro veřejnost s názvem Kolo pro život, kterého se každoročně účastní kolem 25 tisíc aktivních závodníků různého věku a výkonnosti, startuje tento víkend. Na startu prvního závodu letošního ročníku Trans Brdy, který se pojede v Dobřichovicích u Prahy, bude i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

"Jsem v plném tréninku, tak uvidíme, v jakém pojetí závod vezmu, ale mohu slíbit, že od startu pojedu vpředu," slíbil Kulhavý. Biker už stoprocentně vyléčil zranění čéšky a cítí nárůst formy, která by měla vygradovat na domácím dílu Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.

Už v Dobřichovicích bude mít Kulhavý velkou konkurenci, chybět by neměli Kristián Hynek, Matouš Ulman, Pavel Boudný a mnozí další z české špičky. Kolo pro život ale neláká jen profesionální cyklisty, účast potvrdil i současný nejúspěšnější český veslař Ondřej Synek.

Kulhavý startuje sezonu, na kterou naváže ta olympijská. Na OH v Riu chce během letoška sbírat data a podívat se i do dějiště Her. "Chci okouknout tratě v dějišti někdy na podzim, abych tam byl schopný bojovat o medaili. Do té doby mě kromě Kola pro život čeká mistrovství Evropy v maratonu, světové poháry a zářijové mistrovství světa," prozradil Kulhavý.

Junior Trophy i Fitness jízda

Sobotními závody odstartuje již 16. ročník Kola pro život, který opět nabídne několik tratí pro nejmenší děti a vždy dva závody pro dospělé na 30 a 50 kilometrů. "Registrace je možná během pátku a ještě v sobotu od 8 hodin ráno," uvedl organizátor David Trávníček.

Letos se nepojede v Koutech nad Desnou kvůli složité dostupnosti a náročné trati, místo nich čekají závodníky Hustopeče u Brna. Celý seriál nově vyvrcholí 3. října v Mekce českého bikingu, v Novém Městě na Moravě. Trasy budou opět rozděleny do čtyř kategorií podle náročnosti, chybět nebudou ani dětské závody Junior Trophy a bohatý doprovodný program.

Víkendové akce potrvají až do října a na programu je celkem šestnáct závodů. "Máme připravenou i tzv. Fitness jízdu, protože víme, že nechtějí závodit úplně všichni. Snažíme se pokrýt všechny regiony od Západních Čech až na Moravu, ale do budoucna plánujeme expanzi i tam, kde nejsme," uvedl Trávníček.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.