ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Spieth vede Masters před finálovým kolem o čtyři rány

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2015 09:32

Augusta (USA) - Americký golfista Jordan Spieth vstoupí do dnešního finálového kola Masters s náskokem čtyř ran. Jednadvacetiletý mladík vede v Augustě od úvodního dne a míří za svým první major titulem. Po dvou perfektních kolech ale udělal Spieth ve třetím několik chyb. Třikrát zapsal bogey a na sedmnáctce i double bogey. Na osmnáctce zachránil po ráně mezi diváky skvělým patem par a díky sedmi předchozím birdie se dostal dvě rány pod par za kolo.

Jordan Spieth
Jordan Spieth

V sobotním třetím kole dostali čtvrtého hráče světa Spiethe pod tlak velká jména golfu. Výborně zahráli čtyřnásobný držitel zeleného saka Tiger Woods i současná světová jednička Rory McIlroy ze Severního Irska a posunuli se na dělené páté místo. Oba ale na Spiethe ztrácejí propastných deset ran. O pět zaostává na třetí pozici další z amerických hvězd Phil Mickelson a druhý je Angličan Justin Rose.

Spieth se nenechal rozhodit a po třech kolech má na kontě 200 ran. Znovu tak přepisoval historické tabulky turnaje a se skóre -16 udělal nejlepší výsledek po třech dnech. O ránu vylepšil dosavadní skóre Woodse a Raymonda Floyda.

"Jakékoli číslo pod par je dobré kolo, i když je pravda: je to trochu horší, než to mohlo být. Driver mě trochu zlobil, ale jinak to bylo bez stresu," řekl Spieth. Ve finále bude muset prokázat především pevné nervy. "Trpělivost. Té se musím držet a je třeba dobře patovat, což se mi zatím docela daří," dodal.

Woods, který hraje první turnaj po dvouměsíční pauze, třetí kolo výborně začal a na úvodních čtyřech jamkách zahrál tři birdie. Do konce dne přidal další tři, ale také dvě bogey. "Musím zahrát jako před lety 30, 31 ran na první devítce a pokračovat v tom na druhé, abych měl šanci," vypočítal Woods, co je potřeba ve finále, aby mohl útočit na titul. Ale zároveň směrem ke Spiethovi dodal: "Má to ve svých rukou."

Stejné kolo za 68 zahrál i McIlroy. I on mohl být o dvě rány lepší, ale také udělal v závěru dvě bogey. "Proto jsem odcházel z hřiště zklamaný," přiznal McIlroy, který by v případě výhry zkompletoval sbírku všech major titulů. "Jinak jsem hrál dobře, ale musel bych zahrát tak 61, 62, abych měl šanci Spiethe porazit."

Spolu s Woodsem a McIlroyem jsou na pátém místě ještě Američané Kevin Streelman, Kevin Na a Dustin Johnson. Čtvrtý je Charley Hoffman.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.