ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Synek vynechá první závod SP, soustředí se na světový šampionát

Velikost textu:

Praha - První kolo Světového poháru na jezeře Bled ve Slovinsku na začátku května veslař Ondřej Synek vynechá, ale pak už začne závodit a připravovat se na další vrcholy sezony, v níž bude útočit na třetí titul mistra světa za sebou. Příprava podle něj proběhla podle plánu a dvojnásobnému stříbrnému olympijskému medailistovi nevadí nijak výrazně ani současné rozmary počasí.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

Trénink Synek moc nezměnil. Od konce října jezdil na kole, chodil běhat, jezdil na trenažéru, absolvoval tradiční zimní soustředění v Livignu. "Jsem ve vrcholovém sportu patnáct let, už toho moc měnit nechci, jsem starý kořen," uvedl. "Příprava se povedla, žádné větší výpadky nepřišly, měl jsem jen minirýmičku tři dny. Už není moc co vymýšlet, spíš chci zůstat zdravý, zatnout zuby a trénovat," dodal Synek.

O víkendu ho čeká první závod sezony, spíš tréninkový start na MČR na šest kilometrů, kde se startuje handicapově. "Tu trať nemám rád, spíš ji nenávidím," konstatoval. První velké závodění ho čeká na konci května na mistrovství Evropy v Poznani, kde bude útočit na pátý titul a třetí za sebou. Posléze pojede dva Světové poháry, regatu v Rotterdamu, mistrovství republiky a Primátorky.

Hlavní závod ale přijde na přelomu srpna a září, MS ve francouzském Aiguebelette bude i olympijskou nominací do Ria. Tam platí nová nominační pravidla. "Přidali jihoamerické, asijské a africké veslaře. Takže na OH bude dvanáct nejlepších závodníků světa a sedmnáct bubáků, myšleno v uvozovkách," poznamenal Synek. Do Ria ale před Hrami nepojede, informace posbírá od skifařky Mirky Knapkové či od juniorů, kteří tam mají světový šampionát.

Není vyloučeno, že letos usedne i do dvojskifu. A rovnou s největším soupeřem Mahem Drysdalem z Nového Zélandu, s nímž se domlouval už loni. "Jsme v kontaktu, je to pořád ve vzduchu, zatím jsme se ale nedomluvili. V úvahu připadá druhý závod SP ve Varese," prozradil Synek.

přehrát video
Veslař Synek: Jsem starý kořen
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.