ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

O ceně za nejhodnotnější výkon roku rozhodují sami sportovci

Velikost textu:

Praha – Na konci dubna se rozhodne o nástupkyni Zuzany Hejnové. Mistryně světa z roku 2013 je totiž poslední držitelkou Ceny Gutha Jarkovského, kterou uděluje Český olympijský výbor.

přehrát video
O udělení ceny Gutha Jarkovského rozhodují sportovci

Ocenění za nejhodnotnější sportovní výkon roku se uděluje od roku 1934. Letos se však hlasování hodně změnilo. Namísto komise expertů rozhodují o vítězi vůbec poprvé hlasy samotných sportovců, účastníků olympijských her v Londýně a Soči a Světových her v Cali.

"Nakonec se nám povedlo z 267 sportovců, kteří mohou volit, sehnat převážnou většinu členů. Zájem byl obrovský. Výsledky se zúžily, na čelo může doskočit jen několik favoritů," uvedl člen komise sportovců ČOV Tomáš Verner. Finální výsledky však prozradit nechtěl.

"Někdy to může být to, co dokáže člověk během celé sezony, jednou to může být jediný vynikající výkon, který se postaví nade všechno ostatní. Nechal bych to právě na sportovcích, ti vědí, dokážou odhadnout to, co bylo v daném roce nejlepší," řekl držitel ceny za rok 1998 Dominik Hašek.

Místopředseda ČOV František Kolář:

"Cena Stanislava Jiřího-Gutha Jarkovského si zaslouží získat ještě větší prestiž. Většina sportovních anket je založená převážně na výčtu dosažených výsledků. My ale chceme vyzdvihnout zejména jejich hodnotu, jejich výjimečnost."

Zdroj: Olympic.cz

Jak se hlasovalo?

V první fázi podávaly náměty sportovní svazy a složky ČOV. Z nich Komise sportovců složila seznam finalistů. On-line hlasováním pak vzejde vítěz.

Zdroj: ČT sport, olympic.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.