ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Olympijský běh prodchne celé Česko

Velikost textu:

Praha – Propojit olympijskou myšlenku a rostoucí popularitu běhu chce nový projekt Českého olympijského výboru. 24. června odstartuje u příležitosti celosvětových oslav na patnácti místech České republiky premiérový olympijský běh. Účastníci akce si mohou vybírat ze tří kategorií závodů – zlatého, stříbrného či bronzového.

přehrát video
Olympijský běh odstartuje 24. června

Všechny závody po celé zemi odstartují ve stejný okamžik. Olympijský den připomíná vznik Mezinárodního olympijského výboru. Novinkou je jednotná tvář a společný registrační systém.

Podle druhu běhu se liší se výše startovného, jeho část půjde na charitativní činnost. "Olympionici sami před několika lety založili olympijskou nadaci, takže se snažíme získávat co nejvíce prostředků pro to, abychom pomáhali dětem z finančně slabších rodin," vysvětlil předseda ČOV Jiří Kejval.

Účast podporují i sami sportovci. "Když je člověk sám, tak se nedonutí, když jdou dva, tak je to lepší, ve třech se dá i povídat a ve čtyřech i závodit. Takže si myslím, že to bude paráda," uvedla finalistka MS 2013 v závodě na 800 m Lenka Masná.

Potvrzená města

Zlaté běhy: Praha, České Budějovice, Ostrava

Stříbrné běhy: Liberec, Brno, Stříbro

Bronzové běhy: Vrchlabí, Lomnice nad Popelkou, Jilemnice, Zlín

Oficiální stránky akce s možností registrace: www.olympijskybeh.cz


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.