ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea
Cyklistika

Ani duben, ani květen. Kreuzigerovo slyšení se posunuje na červen

Velikost textu:

Praha - Slyšení Romana Kreuzigera u Sportovní arbitrážního soudu (CAS) v Lausanne by se mělo uskutečnit 10. června. Verdikt v případu Kreuzigerova podezření z dopingu by pak měl být vynesen o měsíc později. Původně se spočítalo s termínem slyšení na přelom dubna a května.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

"Nestačím se divit. Zase odklad. CAS navrhuje slyšení 10. června a verdikt o měsíc později. UCI/WADA totiž už dva termíny odmítly," uvedl Kreuziger. "Připadám si jak Alenka v říši divů. Kdyby šlo o mě, rozhodnuto bude v dubnu. Já nezdržuju. Jde o testy z roku 2011. Čtyři roky a všichni jsou v klidu," divil se Kreuziger. Český silniční profesionál čelí podezření kvůli hodnotám v biologickém pasu z let 2011 a 2012. Tehdy Kreuziger závodil za stáj Astana, jež se několikrát potýkala s dopingem.

Jak připustil začátkem prosince šéf exekutivy Antidopingového výboru ČR Jan Chlumský, křivky v Kreuzigerově biologickém pasu obsahují poměrně velké výkyvy. Především s ohledem na to, v jak krátkém časovém období k nim docházelo. Kreuziger však nikdy neměl pozitivní dopingový nález a křivky nepřekročily stanovené hodnoty.

UCI odvolání kvůli biologickému pasu u CAS dosud nikdy neprohrála. Pokaždé se tak stalo na základě dat, která vybočila mimo povolené hranice, což však není Kreuzigerův případ.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.