ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Kostelecký dominoval trapu v SAE a vystřelil Česku místo na olympiádě

Velikost textu:
aktualizováno 22. 3. 2015 16:26

Al-Ajn (SAE) – Střelec David Kostelecký se dočkal ve Světovém poháru premiérového triumfu. V Al-Ajnu ovládl disciplínu trap, když ve finále zdolal 14:12 Chorvata Josipa Glasnoviče. Devětatřicetiletý reprezentant díky triumfu vybojoval pro Českou republiku účastnické místo na olympijských hrách v Riu.

David Kostelecký
David Kostelecký

Kostelecký má ve sbírce úspěchů olympijský triumf z Pekingu 2008, je mistrem Evropy z roku 2002, před dvaceti lety se stal juniorským světovým šampionem a ze seniorského MS má stříbro z roku 2011, nikdy ale nevyhrál ve Světovém poháru. Až nyní přidal triumf ke dvěma druhým a čtyřem třetím místům. V SP se na stupně vítězů prosadil poprvé po pěti letech.

"Skvělé. Je mi čtyřicet a nikdy jsem ve Světovém poháru nevyhrál. Už jsem si myslel, že se mi to nepodaří. Teď je to tu, mám to v rukách a bude to krásný příběh, až ho budu vyprávět synům," řekl Kostelecký.

V Al-Ajnu Kosteleckému vyšla kvalifikace, ze 125 terčů minul jen dva a postoupil do semifinále; lepší byl jen čtyřnásobný mistr světa Giovanni Pellielo z Itálie se 124 zásahy. V šestičlenném semifinále Kostelecký a Glasnovič udělali jednu chybu stejně jako Turek Oguzhan Tuzun, kterého pak český reprezentant ve druhém kole rozstřelu o postup do finále vyřadil.

"Nemám odpověď na to, jak jsem dokázal v semifinále trefit 14 terčů. Bylo tak moc větrno, že nemůžu uvěřit, že jsme tolikrát trefili cíl," řekl Kostelecký.

V souboji o zlato Kostelecký udělal opět jen jednu chybu, zatímco Glasnovič tři. "Byl to těžký duel a jsem rád, že jsem to konečně dokázal," radoval se Kostelecký. Po zisku olympijské kvóty teď možná přehodnotí svůj program v další sezoně. "Získat místo na olympijských hrách byl tady ten hlavní cíl. Počítal jsem s tím, že se letos zúčastním všech dílů Světového poháru, ale teď si myslím, že si trochu orazím a dám šanci kolegům z reprezentace," řekl.

Už samotný postup do finále pro něj znamenal zisk účastnického místa na OH, Česká republika tak má nyní v držení dvě. To první vybojovala na loňském mistrovství světa Nikola Mazurová v disciplíně sportovní malorážka 3x20 ran.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.