"Sněžné" etapě dominoval Quintana a posunul se do vedení

Terminillo (Itálie) - Nairo Quintana poprvé v letošní sezoně ukázal svou sílu a vyhrál etapu závodu Tirreno-Adriatico. Více než minutu za ním skončily hvězdy jako Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Rigoberto Urán či Roman Kreuziger. Závod poznamenaly složité podmínky, kdy jezdci dojížděli za sněžení a ve veliké zimě.

Nairo Quintana
zdroj: ČTK/BELGA autor: Yuzuru Sunada

Quintana dojel jako první do cíle na Terminillo, kde na cyklisty čekalo nefalšované zimní počasí. Silnice byla pokrytá sněhovým popraškem a z nebe se na zmrzlé jezdce snášely vločky společně s kapkami deště. Quintana nakonec vyhrál etapu o 41 sekund před Nizozemcem Baukem Mollemou a v posledních dvou etapách bude hájit náskok 39 sekund. Třetí je další Kolumbijec Rigoberto Urán.

Kreuziger, jehož týmový kapitán Alberto Contador je pátý, má na jedenáctém místě odstup 1:15. Leopold König je s odstupem 8:26 třiatřicátý, Zdeněk Štybar osmasedmdesátý (28:29).

Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico (WorldTour) - 5. etapa (197 km):

1. Quintana (Kol./Movistar) 5:26:03, 2. Mollema (Niz./Trek) -41, 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša), 4. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step), 5. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 6. Pinot (Fr./FDJ) všichni -55, ...12. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -1:12, 38. König (ČR/Sky) -7:15, 86. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -20:45.

Průběžné pořadí: 1. Quintana 19:54:45, 2. Mollema -39, 3. Urán -48, 4. Pinot -57, 5. Contador -1:03, 6. Yates (Brit./Orica) -1:04, ...11. Kreuziger -1:15, 33. König -8:26, 78. Štybar -28:29.