ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Za doping a přetěžování koní trest. Jezdecká federace zasáhla proti SAE

Velikost textu:

Zákaz pořádání mezinárodních závodů a zákaz reprezentovat pod vlajkou své země. Mezinárodní jezdecká federace potrestala Spojené arabské emiráty za přetěžování koní a užívání dopingu při jejích přípravě ve fyzicky náročné disciplíně endurance.

přehrát video
Jezdecká federace tvrdě potrestala SAE za přetěžování koní a využívání dopingu

Spojené arabské emiráty, kde jezdectví pěstují zejména členové místních panovnických rodin, byly ve vytrvalosti velmocí. Šejk Al-Maktúm vyhrál otevřené mistrovství Evropy v Mostě, další z rodiny Maktúmů se stal loni mistrem světa. Na druhou stranu ale bylo hlášeno z tréninku i ze závodů přímo v Emirátech mnoho zranění či úmrtí koní. A mezinárodní federace řekla dost. Trest postihl jezdecký svaz celé země.

"Bohužel to byla jediná možnost. Kde jde o péči o koně, mezinárodní federace musí řešit problémy systémově," prohlásil Ingmar De Vos, nový prezident mezinárodní jezdecké federace FEI.

V Emirátech jsou teď zakázané všechny mezinárodní závody. V zahraničí smějí tamní jezdci startovat pod mezinárodní vlajkou a členové tamní federace se nesmí účastnit jednání FEI. To vše, dokud nebudou přijata jasná opatření k nápravě.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.