ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Štybar vyhrál toskánskou klasiku Strade Bianche

Velikost textu:

Siena (Itálie) - Cyklista Zdeněk Štybar vybojoval první vítězství v sezoně, když vyhrál jednorázový závod Strade Bianche v Toskánsku. Po 200 kilometrech porazil o dvě sekundy Belgičana Grega van Avermaeta. Třetí skončil již s odstupem 18 sekund Španěl Alejandro Valverde, zbylý člen tria závodníků, kteří vydrželi v čele z původně početnější skupinky uprchlíků. Roman Kreuziger obsadil jedenácté místo se ztrátou 1:03 minuty. 

Zdeněk Štybar se raduje v cíli závodu Strade Bianche
Zdeněk Štybar se raduje v cíli závodu Strade Bianche

Štybar si dojel pro prvenství velmi přesvědčivě. Devětadvacetiletý člen belgické stáje Etixx-Quick Step zaútočil ze třetí pozice v závěrečném kilometru. Ve stoupání historickým centrem Sieny se nejprve prosmýkl kolem někdejšího vítěze Vuelty Valverdeho a zrychlením nedal šanci ani Van Avermaetovi.

Cílem na proslulém náměstí Piazza del Campo projel v dresu českého šampiona s mohutnými oslavnými gesty. "Čekal jsem, že Valverde bude v posledních kilometrech útočit. Ale Greg mě překvapil a vyrazil dost brzy, pod nejstrmějším kopcem," líčil napínavý závěr závodu Štybar pro cyclingnews.com. "Pověsil jsem se za něj, ale věděl jsem, že ho musím nahoře předjet, jinak budu druhý. A já chtěl dneska hrozně vyhrát, tak jsem udělal maximum, abych se před něj dostal. Je to nádherné vítězství," uvedl bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu.

Díky Štybarovi slavila stáj Etixx-Quick Step v Sieně vítězství druhý rok po sobě. Loni vyhrál Strade Bianche Polák Michal Kwiatkowski, pozdější světový šampion v silničním závodu s hromadným startem.

Smolně skončil závod pro australskou hvězdu Simona Gerranse. Při prvním startu po prosincové nehodě na horském kole a zlomenině klíční kosti mu tentokrát po pádu praskla loketní kost.

Cyklistický jednorázový závod Strade Bianche (200 km):

1. Štybar (ČR) 5:22:13, 2. Van Avermaet (Belg.) -2, 3. Valverde (Šp.) -18, 4. Vanmarcke (Belg.) -46, 5. Rosa -56, 6. Gatto (oba It.) -59, ...11. Kreuziger (ČR) - 1:03.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.