ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Ministr vnitra Chovanec chce přísnější tresty pro fotbalové chuligány. Jaké ale neprozradil

Velikost textu:

Praha – Potřebujeme přísnější tresty pro fotbalové chuligány. K takovému závěru došel ministr vnitra Milan Chovanec po schůzce s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a majiteli několika prvoligových klubů. Jaké konkrétní změny by však případná nová legislativa měla přinést, Chovanec neprozradil.

Fanouškovské výtržnosti v Ostravě
Fanouškovské výtržnosti v Ostravě

"Po vzájemné diskusi jsme došli k závěru, že pro zajištění bezpečnosti na fotbalových stadionech je nutné přijmout některé legislativní změny," uvedl Chovanec. "Je potřeba například upravit trestní řád tak, aby pachatelům násilí souvisejícího s fotbalem hrozil větší postih," dodal.

Zúčastnění se domluvili na vzniku pracovní skupiny, která posoudí, jestli se změny zapracují do současného zákona, nebo vznikne zcela nový zákon o sportovních soutěžích, který mají například na Slovensku. Podle Chovance navíc v souvislosti s fotbalovým násilím připadají v úvahu také změny v zákoně o podpoře sportu.

Majitelé klubů Tomáš Paclík (Plzeň), Daniel Křetínský (Sparta), Adam Řebíček (Slavia), Petr Šafarčík (Ostrava) a Dariusz Jakubowicz (Bohemians 1905) ministra také informovali o investicích do bezpečnostních opatření na stadionech. Na nich pracovali od loňského ligového zápasu Ostravy se Spartou, který na dvacet minut narušilo řádění chuligánů.

Baník za to od disciplinární komise dostal pokutu 300 tisíc korun a podmíněné uzavření hlediště na Bazalech na dva zápasy. Incident navíc odstartoval diskusi o bezpečnosti na českých stadionech a výsledkem bylo zavedení přísnějších bezpečnostních opatření. Začalo se například pracovat na lepší identifikaci problémových fanoušků a kluby od policie dostaly seznam nedostatků na prvoligových stadionech. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.