ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Sledge hokejisté porazili v přípravě na MS Slováky 6:2

Velikost textu:

Kopřivnice - Čeští sledge hokejisté se připravují na mistrovství světa, které se odehraje v Buffalu. Po vítězném lednovém turnaji v Drážďanech je čekají tři prestižní souboje se Slováky. První zápas v Kopřivnici vyhráli 6:2 a zápas zpestřila domluvená bitka.

přehrát video
Čeští sledge hokejisté se připravují na MS

Vzhledem k nemocem a zraněním měl trenér Jiří Bříza k dispozici jen jednoho brankáře a sedm hráčů do pole. Proti třinácti Slovákům si tak národní tým pořádně zahrál. Hosté vedli už od druhé minuty, Češi museli zabrat. Ještě v první třetině se jim to povedlo a otočili stav na 4:1.

Mezi druhou a třetí třetinou si pohyb na sledge brusli vyzkoušel i ex-kapitán třineckých mistrů před čtyřmi lety a mistr světa 1996 Radek Bonk, který v Kopřivnici bydlí. "Je to velice těžké. Přitom kluci ještě hrají hokej, nahrávají si, střílí... Vůbec si nedovedu představit, že bych v tomhle hrál puk," řekl Bonk.

Čeští hokejisté dovedli první zápas k jasné výhře 6:2, závěr zpestřil domluvenou bitkou český střelec Zdeněk Štěpánek. "Domluvili jsme se s Maťou Malým, že uděláme něco pro diváky, v Kopřivnici to bylo poprvé, tak viděli, s čím to je - kompletně," uvedl Šafránek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.