ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Giro d'Italia

Černý a Hirt vzhlíží k Giru. Jejich tým dostal divokou kartu

Velikost textu:

Praha  Českou cyklistiku by na první Grand Tour sezony, Giru d'Italia, nemusel zastupovat pouze Leopold König. Na startu v San Lorenzo al Mare bude díky přidělené divoké kartě i polská stáj CCC Sprandi Polkowice, za níž závodí Josef Černý a Jan Hirt.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Vedle Gira je polský tým pozván i do Lombardie a na závod Milán  San Remo. "Pozvání na tyto závody je suverénně největší událostí v historii týmu od té doby, co jsem tady sportovním ředitelem," uvedl tým. "Pozvání na Giro je pro nás ještě o to více mimořádné, že jsme jediným neitalským týmem, který divokou kartu obdržel."

Dobré zprávy zastihly stáj na soustředění ve španělském Calpe a hodně členy týmu potěšily. "Při večeři jsme si ťukli šampusem," řekl Hirt. Pro něho i pro jednadvacetiletého Černého by šlo o premiéru na Grand Tour. Musí si však vydobýt místo v nominaci. "Šanci má každý, záležet bude jen na momentální formě," uvedl Hirt.

"Nikoho, kdo na tom bude špatně, nevezmou. Když budu dobrý, může mi pomoci, že jsem slušný v kopcích, ale zase tu máme řadu zkušenějších kluků, kteří na Giro asi pojedou. A tým má rozhodně z čeho vybírat. Je tu spousta dobrých lidí už v téhle době, což je vidět i na soustředění v Calpe," prohlásil Hirt. "Je to pro všechny obrovská motivace. Taková příležitost už třeba nemusí být," uvedl český cyklista.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.