ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Ženy zřejmě povládnou dál. Souboj o titul Sportovce roku je vyrovnaný

Velikost textu:

Praha – Martina Sáblíková, Eva Samková, Petra Kvitová nebo někdo jiný? Zatímco v minulosti byl v anketě Sportovec roku většinou jasný favorit, letos tomu tak není. Dá se očekávat, že hlasování sportovních novinářů bude velmi těsné. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety, v níž hlasovalo 199 žurnalistů, sledujte v přímém přenosu na ČT1 a našem webu od 21:40.

Elitní desítku 54. ročníku ankety doplňují sedmý tenista světa Tomáš Berdych, sedmý muž cyklistické Tour de France Leopold König, mistr světa v judu Lukáš Krpálek, dvojnásobná olympijská medailistka v biatlonu Gabriela Soukalová, skifařský mistr světa Ondřej Synek, mistryně Evropy v hodu oštěpem Barbora Špotáková a trojnásobný olympijský medailista Ondřej Moravec.

O vítězi v kategorii týmů se rozhodne mezi fotbalovými reprezentanty, stříbrnou smíšenou štafetou biatlonistů ze Soči ve složení Moravec, Soukalová, Jaroslav Soukup a Veronika Vítková a tenistkami, které ovládly Fed Cup.

přehrát video
Petra Kvitová favoritkou ankety Sportovec roku

Oceněna bude také Sportovní legenda a Junior roku, kterého vyhlásí Nadace české sportovní reprezentace.

Od roku 2006 samé vítězky

Loňské vítězství neobhájí překážkářka Zuzana Hejnová, která sezonu vynechala vinou zranění. V desítce jsou jiné tři bývalé vítězky ankety Sáblíková (2007, 2009 a 2010), Špotáková (2008 a 2012) a Kvitová (2011). Je velká šance, že podeváté za sebou vyhraje anketu žena. Naposledy byl nejlepším mužem v roce 2005 Jaromír Jágr.

Osobně se slavnostního večera zúčastní osm sportovců, chybět bude pouze Berdych a Sáblíková, která dává přednost soustředění v Itálii.

Vítězství v anketě je spojeno s odměnou 250 000 korun. Prémie jsou odstupňovány až do desátého místa. Za výhru mezi kolektivy je 100 000 korun, nejlepší junior obdrží 50 000 korun.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.