ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
GYMNASTIKA

Šikulová ukončila kariéru. Teď bude trénovat mladé talenty

Velikost textu:

Brno - Jako vicemistryně republiky v družstvech se se sportovní kariérou rozloučila Jana Šikulová. Jediná česká gymnastka, která získala medaili na evropském šampionátu od osmdesátých let, se nyní chystá na trenérskou dráhu.

přehrát video
Gymnastka Šikulová ukončila kariéru. Teď bude trénovat mladé talenty

Královna českých bradel bude na bílé ruce od magnesia už jen vzpomínat. Poslední bodované sestavy předvedla v Brně, kde svou gymnastickou kariéru začala. "Bylo to úžasné si tu zacvičit, strašně jsem se na to těšila. Je to den, na který nikdy nezapomenu. Loučení bylo moc krásné," řekla Šikulová.

Jedna z nejvýraznějších tváří poslední dekády nechyběla na posledních jedenácti evropských šampionátech a sedmi mistrovství světa. Kromě několika zlatých medailí ze světových pohárů má na kontě největší úspěch české gymnastiky za poslední tři desetiletí, kdy se stala vicemistryní Evropy. Své umění ale nikdy nepředvedla pod pěti kruhy. "Bylo to mým sněm, ale bohužel to dvakrát nevyšlo," uvedla Šikulová. Návrat na žíněnky nyní plánuje v roli trenérky. Ve Švýcarsku se bude věnovat mladým nadějím.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.