Golf Time

Cyklokrosařka Mikulášková byla při britské premiéře desátá

Milton Keynes - Při britské premiéře Světového poháru v cyklokrosu si z českých zástupců vedla stejně jako v minulém závodě nejlépe Martina Mikulášková. Mistryně republiky dojela v Milton Keynes na desátém místě, které jí patří i v průběžném pořadí. V celkové klasifikaci je před ní o šest bodů osmá Pavla Havlíková, která skončila čtrnáctá.

Do čela seriálu se dostala Belgičanka Sanne Cantová, která si zopakovala týden staré vítězství z Koksijde. Evropská šampionka ve finiši těsně porazila zkušenou Američanku Katherine Comptonovou.

V mužském závodě se po dvou druhých místech dočkal prvního vítězství v tomto ročníku SP Belgičan Kevin Pauwels a upevnil si průběžné vedení. V závěru předčil o sekundu krajana a kolegu z týmu Sunweb Klaase Vantornouta, který na něj v celkovém pořadí ztrácí 35 bodů. Nejlepší z českých jezdců byl Michael Boroš na 24. příčce.

Závod Světového poháru v cyklokrosu v Milton Keynes (Británie):

Muži: 1. Pauwels 1:03:01, 2. Vantornout (oba Belg.) -1, 3. Mourey (Fr.) -16, 4. Van der Haar (Niz.) -19, 5. Walsleben (Něm.) -43, 6. Van Kessel (Niz.) -58, ...24. Boroš -3:23, 27. Šimůnek -4:02, 34. Petrus (všichni ČR) -5:49.

Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Pauwels 220, 2. Vantornout 185, 3. Van Kessel 163, ...18. Boroš 91, 36. Šimůnek 44, 37. Paprstka 38, 44. Skála 28, 47. Petrus 24, 61. Kyzivát (všichni ČR) 10.

Ženy: 1. Cantová (Belg.) 45:26, 2. Comptonová (USA) stejný čas, 3. Harrisová (Brit.) -32, 4. Van Looyová (Belg.) -40, 5. Chainelová-Lefevreová -49, 6. Maniová (obě Fr.) -53, ...10. Mikulášková -1:37, 14. Havlíková (obě ČR) -2:42.

Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Cantová 148, 2. Comptonová 132, 3. Harrisová 110, ...8. Havlíková 71, 10. Mikulášková 65, 30. Nosková 14, 44. Kuntová (obě ČR) 3.