ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
Red Bull Air Race

Sezona se povedla, jsou rádi Šonka i Kopfstein

Velikost textu:

Praha - Seriál závodů Red Bull Air Race, v němž létají piloti čtyřsetkilometrovou rychlostí 15 metrů na zemí, letos zažil obnovenou premiéru. České barvy v ní reprezentoval Martin Šonka, který mezi dvanáctičlennou smetánkou nejlepších pilotů světa skončil celkově na 8. místě. Se sezonou je spokojený, stejně tak jako jeho kolega Petr Kopfstein, který se probojoval do stejné kategorie, v níž léta právě Šonka. Celou sezonu si můžete připomenout v dokumentu 15 metrů nad zemí, který odvysílá ČT sport 27. prosince.

Martin Šonka
Martin Šonka

Neuvěřitelné letecké představení kategorie Master Class je hlavním tahákem pro miliony fanoušků po celém světě. Ti se tak bavili i nad Šonkovými kousky. To nejlepší si český pilot schoval až na konec. V posledním závodě sezony v rakouském Spielbergu se totiž dostal poprvé na stupně vítězů, když obsadil třetí místo. "Se sezonou celkově nejsem úplně nespokojený. Důležité bylo vidět, že neustále zrychlujeme, že se nám daří a ladíme letadlo. Celkový dojem je tedy velice dobrý," uvedl Šonka.

Ještě větší úspěch zaznamenal Petr Kopfstein, který zvítězil v Challenger Cupu, jenž slouží jako příprava pilotů pro master class. "Byla to úžasná sezona. Jsem šťastný, že se to povedlo. Začátek byl o sbírání zkušeností, ale ve finále jsem zabral v momentech, kde jsem potřeboval, a povedlo se. Jsme spokojený."

přehrát video
Šonka skončil celkově osmý, Kopfstein zazářil v Challengeru
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.