ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Mix brazilské fauny a flóry. Hry v Riu představily svoje maskoty

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Žluté zvíře připomínající kočku a modro-zelený tvor s listy místo vlasů. Tak vypadají maskoti olympijských a paralympijských her v Riu de Janeiro 2016. Postavy, jejichž podobu v neděli zveřejnili organizátoři příštích Her, jsou inspirovány brazilskou faunou a flórou.

přehrát video
Maskoti OH 2016 v Riu reprezentují brazilskou faunu a flóru

Maskoti zatím nemají jména, ta určí veřejnost v hlasování na internetu. Na výběr je ze tří možností - Oba a Eba, Tiba Tuque a Esquindim, Vinicius a Tom. 

"Maskoti reprezentují rozmanitost naší kultury, našeho lidu, reprezentují naši radost, náš způsob života," uvedla za organizační výbor OH Beth Lulaová. "Jsou to magické bytosti se superschopnostmi, které by měly oslovit mladé publikum." 

Olympijský maskot má zastupovat různá brazilská zvířata. Kombinuje hbitost kočky, houpání opic ve větvích stromů a eleganci ptáků. Dokáže natáhnout končetiny, nakolik chce, a umí napodobit hlasy všech zvířat. Paralympijský maskot je mixem rostlin, které lze najít v brazilských lesích, a získává energii z fotosyntézy. 

Maskoti by měli být součástí zhruba 12 000 reklamních produktů. Organizátoři si od nich slibují, že kromě toho, že osloví veřejnost, budou také nezanedbatelným zdrojem příjmů. Pořadatelé by rádi získali z prodeje licencovaných suvenýrů miliardu realů (8,9 miliardy korun). Rok před začátkem Her by se navíc měl v brazilské televizi rozběhnout seriál, v němž by byli maskoti hlavními hrdiny. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.