ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Skoták se Šmídem zvládli závěr skupiny a na MS mají jistotu medaile

Velikost textu:
aktualizováno 23. 11. 2014 17:50

Brno – Tříleté čekání českých reprezentantů na medaili na mistrovství světa v sálové cyklistice je u konce. Postarali se o to Petr Skoták s Pavlem Šmídem, kteří získali bronzové medaile. V semifinále Skoták se Šmídem podlehli Švýcarsku 0:2. Titul v kolové obhájili Rakušané Patrick Schnetzer s Markusem Bröllem, kteří ve finále porazili Švýcary Romana Schneidera s Dominikem Planzerem 4:1.

Petr Skoták
Petr Skoták

V klíčovém utkání o postup mezi elitní trojici mistři světa z roku 2004 Skoták se Šmídem porazili Němce 4:3. "Na tento zápas jsme se v celém třídenním programu soustředili. Proti Němcům jsou tyto rozhodující zápasy o všechno vyhrocené. Už několik let po sobě jsme na sebe v této fázi turnaje narazili. Měli jsme dnes obrovské štěstí, že soupeř nedal hned na začátku vyloženou šanci do prázdné branky," uvedl Skoták. Nejdůležitější podle něj bylo, že Češi dokázali rychle odpovědět na první gól. "Ve druhém poločase jsme se snažili kouskovat hru, aby se soupeř nedostal do tempa. Dobře jsme bránili," popsal Skoták cestu k medailovému úspěchu.

V utkání o postup do finále proti Švýcarsku už českému páru chyběly síly. Skotáka trápila bolestivá zranění ruky a po pádu do střely si narazil i rameno. "Během turnaje jsem dostal ránu do nosu, plný zásah míčem do obličeje. Vykloubil jsem si prst, což se mi ještě nikdy nestalo. V posledním utkání proti Švýcarsku jsem už po pádu na rameno nemohl plnohodnotně hrát," uvedl Skoták.

Další česká medailová naděje Arnošt Pokorný zcela pokazil závěr své jízdy a obsadil deváté místo. O dvě příčky před ním skončil Jakub Mašek, který naopak zajel zcela precizně. Čtyřicetiletý Pokorný, který se definitivně rozloučil s aktivní kariérou, neskrýval zklamání. "Nedokážu si to vysvětlit. Jednou jsem si škrtl pedálem, podruhé se přetočil. Byly to hlouposti, za které jsem zbytečně ztratil body," komentoval nepovedené vystoupení. Novým mistrem světa v krasojízdě mužů se stal Němec Michal Niedermeier.

S krasojezdeckou kariérou se rozloučily i Andrea Petříčková s Ivou Valešovou. Skoták se Šmídem se v příští sezoně zaměří pouze na domácí soutěže. "Na mistrovství světa jsme startovali naposledy. Zkušenosti budou sbírat mladší hráči," řekl Šmíd.

přehrát video
Skoták se Šmídem vybojovali po šesti letech českou medaili z kolové

Mistrovství světa v sálové cyklistice v Brně:

Kolová - skupina A:

ČR (Skoták, Šmíd) - Belgie (Baudu, Martens) 3:3, Švýcarsko (Schneider, Planzer) - Francie (Meyer, Seyfried) 5:2, Rakousko (Schnetzer, Bröll) - Německo (Berner, König) 3:2.

Konečné pořadí ve skupině: 1. Švýcarsko 13 b., 2. Rakousko 12, 3. Německo 10, 4. ČR 4, 5. Belgie 2, 6. Francie 1.

Play off: ČR - Německo 4:3, Rakousko - Belgie 7:4. Semifinále I: Rakousko - Švýcarsko 4:2, Semifinále II: Švýcarsko - ČR 2:0. Finále: Rakousko - Švýcarsko 4:1.

Krasojízda:

Muži: 1. Niedermeier 202,55, 2. Puls (oba Něm.) 187,51, 3. Wong Chin To (Hongkong) 170,96, ...7. Mašek 155,14, 9. Pokorný (oba ČR) 145,71.

Dvojice ženy: 1. Schultheisová, Sprinkmeierová 160,92, 2. Soikaová, Würsterová (všechny Něm.) 156,57, 3. B. Weberová, A. Weberová (Švýc.) 114,95, ...6. Petříčková, Valešová (ČR) 102,80.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.