ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Skoták se Šmídem se dočkali MS prvního vítězství až nad Francií

Velikost textu:

Brno - Petr Skoták s Pavlem Šmídem se dočkali v turnaji v kolové na mistrovství světa v Brně prvního vítězství. Po prohrách s favorizovanými týmy Švýcarska, Německa a Rakouska porazili Francii 1:0 a ve skupině A jsou po čtyřech kolech čtvrtí. V neděli dopoledne je čeká poslední duel v základní části s Belgií.

Hráč kolové Petr Skoták (vlevo) a krasojezdec Arnošt Pokorný
Hráč kolové Petr Skoták (vlevo) a krasojezdec Arnošt Pokorný

V krasojízdě žen domácí reprezentantky nepostoupily do čtyřčlenného finále. Nejlépe si vedla Adéla Přibylová, která obsadila sedmé místo, Iva Valešová skončila desátá. Titul mistryně světa vybojovala Němka Corinna Biethanová. Na bronzovou medaili dosáhla krasojezdkyně Komety Brno v barvách Slovenska Nicole Frýbortová.

"Jsem nesmírně šťastná, že se mi po dvouletém čekání na start na mistrovství světa podařilo dosáhnout až na medaili. V takový úspěch jsem nedoufala. Původně jsem uvažovala, že skončím s krasojízdou. Ale zahodit třináct let dřiny jsem nechtěla," uvedla Frýbortová.

Za očekáváním zůstaly v krasojízdě ženských dvojic Andrea Petříčková s Ivou Valešovou, které dvakrát upadly a po dalších chybách oproti psané hodnotě své sestavy ztratily 26 bodů a obsadily až šesté místo. "Doplatily na ztrátu fyzické kondice ve druhé části sestavy a cviky už nezvládly," uvedl kouč Bob Horváth.

Skoták se Šmídem po porážce od Švýcarska prohráli s Němci 1:5 a obhájci titulu Rakušany 1:3. Cenné vítězství 1:0 vydřeli až v taktickém souboji s Francií, v němž Skoták pohotově využil chybu soupeře ke vstřelení rozhodujícího gólu.

"Věděli jsme, že Francouzi jsou šikovní a stále se zlepšují. Čekali jsme, že to bude nepříjemný zápas. Nám se nedaří koncovka. Nevychází nám, abychom prostřelili brankáře. Naštěstí se mi podařilo vstřelit gól do prázdné branky," řekl Skoták.

přehrát video
Čechům se zatím v kolové příliš nedaří

Mistrovství světa v sálové cyklistice v Brně:

Krasojízda - ženy:

Jednotlivkyně: 1. Biethanová (Něm.) 178,02, 2. Mathisová (Rak.) 170,93, 3. Frýbortová (SR) 164,97, ...7. Přibylová 122,02, 10. Valešová (obě ČR) 111,58.

Čtveřice: 1. Švýcarsko (Burletová, J. Schmidová, M. Schmidová, Zuberová) 211,53, 2. Německo 206,12, 3. Rakousko 156,38.

Kolová - skupina A:

ČR (Skoták, Šmíd) - Francie (Meyer, Seyfried) 1:0, Německo (Berner, König) - ČR 5:1, Rakousko (Schnetzer, Bröll) - ČR 3:1, Švýcarsko (Schneider, Planzer) - Belgie (Baudu, Martens) 5:1, Rakousko - Francie 8:1, Německo - Švýcarsko 1:1, Francie - Belgie 3:3, Německo - Belgie 4:1, Rakousko - Švýcarsko 4:6.

Pořadí po 4. kole: 1. Německo 10 b., 2. Švýcarsko 10, 3. Rakousko 9, 4. ČR 3, 5. Belgie 1, 6. Francie 1.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.