ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Napětí na Blízkém východě: Egyptští plavci bojkotují MS v Kataru

Velikost textu:

Káhira – Rostoucí politicko-náboženské napětí v arabském světě se čím dál tím častěji promítá i do sportovního dění. Nejnověji přilil olej do ohně egyptský plavecký svaz, který oznámil, že bude bojkotovat mistrovství světa v krátkém bazénu v Kataru. Jedná se už o třetí zemi, která se v poslední době rozhodla bojkotovat sportovní akci konanou na území Kataru.

"Rozhodnutí jsme přijali kvůli politické pozici Kataru vůči Egyptu od revoluce 30. června 2013," uvedl šéf plaveckého svazu Jásir Idris. Loni byl v převratu vedeném armádními složkami svržen egyptský prezident Muhammad Mursí a členové do té doby vládnoucího Muslimského bratrstva perzekvováni. Egypt vyčítá Kataru, že země Perského zálivu poskytla podporu a útočiště příslušníkům Muslimského bratrstva

O odhlášení ze šampionátu egyptský svaz rozhodl bez konzultace s ministerstvem sportu a je připraven přijmout případný trest od Mezinárodní plavecké federace (FINA). Egypt je v krátké době třetí zemí, jež se rozhodla bojkotovat sportovní akci v Kataru.

Minulý týden se kvůli údajné katarské podpoře islamistických skupin v regionu odhlásily z lednového mistrovství světa v házené Bahrajn a Spojené arabské emiráty. Tým SAE měl být jedním ze soupeřů českého mužstva ve skupině C, v níž má hrát i Egypt. Tamní házenkářský svaz se zatím k případné neúčasti na MS nevyjádřil. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.