ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
RYDER CUP

Golfisté Evropy zvýšili svoje vedení. Nad USA vedou o čtyři body

Velikost textu:

Gleneagles (Británie) – O čtyři body vedou po druhém dnu Ryder Cupu evropští golfisté nad USA. V dopoledních fourballech sice Američané zaútočili a snížili na 6,5:5,5, v odpoledních foursomech ale tým Evropy opět dominoval a zajistil si vedení 10:6. V nedělních dvouhrách tak výběru kapitána Paula McGinleyho stačí uhrát čtyři body, aby obhájil trofej.

Jamie Donaldson slaví na Ryder Cupu povedený putt
Jamie Donaldson slaví na Ryder Cupu povedený putt

Evropané si však dobře uvědomují, že skóre 10:6 neznamená jistotu. Tým USA vedl stejným rozdílem před dvěma lety v Medinah, soupeř ale dokázal manko poslední den stáhnout a vybojovat trofej. Stejně tak v roce 1999 ztratili Evropané duel ze stavu 10:6 a Američané tehdy na hřišti v Brookline vyhráli 14,5:13,5.

"Ještě jsme neskončili. Máme před sebou ještě spoustu práce," konstatoval McGinley, jenž byl u obratu před dvěma lety jako zástupce kapitána. Šanci si uvědomuje i kapitán USA Tom Watson. "Už jsme to z 10:6 otočili. Oni to vědí a já to budu pořád opakovat," prohlásil.

Angličan Lee Westwood se odvděčil kapitánovi za divokou kartu dalším skvělým výkonem a na svém kontě už má celkem 23 bodů v Ryder Cupu. V historických tabulkách se dělí o páté místo s Arnoldem Palmerem. Více bodů dokázali ve slavné soutěži získat jen Nick Faldo (25), Bernhard Langer (24) a Billy Casper a Colin Montgomerie (23,5).

V neděli hraje všech dvanáct golfistů na každé straně dvouhru a každý vítěz si opět připíše bod.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.