ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk
MS vodních slalomářů

Veteránka Hilgertová dojela čtvrtá, Kašpar se Šindlerem skončili devátí

Velikost textu:
aktualizováno 21. 9. 2014 21:39

Deep Creek Šestačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová skončila na mistrovství světa v Deep Creeku čtvrtá. Ve finále sice nedosáhla na stupně vítězů, zopakovala nicméně své umístění z olympijských her v Londýně a od bronzu z Brazílie v roce 2007 dosáhla nejlepšího výsledku na světovém šampionátu. Čtvrtá byla Hilgertová i na svém prvním MS v roce 1989 rovněž v USA v Savage River. Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler ve finále neuspěli, neprojeli jednu z branek, dostali padesátisekundovou penalizaci a skončili předposlední.

Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová do finále postoupila jako čtvrtá, a i když v poslední jízdě byla o něco pomalejší, nepopulární pozice jí zůstala. Ani semifinálový výkon by Hilgertové na medaili nestačil, k té jí chyběly více než čtyři sekundy.

O kvalitě závodu kajakářek hovoří skutečnost, že finálovou desítku dělilo pouze něco málo přes 4,5 sekundy. "To je vysoko nasazená laťka a já jsem moc ráda, že jsem tam mohla být. Ale jelo se mi špatně, dřela jsem, ztrácela, ale ten výsledek je solidní, neměla bych být neskromná," uvedla Hilgertová.

Závod vyhrála jednadvacetiletá Australanka Jessica Foxová, která tak z USA přiveze po vítězství mezi kanoistkami dvě zlaté medaile. Druhá byla se ztrátou necelé sekundy Britka Fiona Pennieová, třetí místo obsadila Němka Melanie Pfeiferová. Další dvě Češky zůstaly za finálovou desítkou - Kateřina Kudějová byla s osmisekundovým odstupem šestnáctá, Veronika Vojtová se ztrátou 12,67 sekundy čtyřiadvacátá.

Risk Kašparovi se Šindlerem nevyšel

Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem ve finále zariskovali, ale nakonec měli smůlu. Náročnou kombinaci branek 18 a 19 jako jediní ve finále zkusili jet napřímo, ale Šindler spodní tyč druhé branky neprojel. Zpočátku u výsledku svítila jen dvousekundová penalizace, kterou ale rozhodčí později změnili na 50 trestných sekund, což pro Čechy znamenalo pokles na deváté místo.

"Jsem přesvědčený, že jsme to projeli. Vůbec jsme neuvažovali o tom, že by to tak mohlo být," řekl po finále Šindler. "Chodili za námi ostatní deblíři, že jsme pro ně mistři světa, to je pro nás trochu satisfakce, ale pocit ukřivdění je," uvedl zadák posádky mistrů světa do 23 let. "Byla to nejlepší jízda sezony. Je to ale hořký pocit, obrovské zklamání. Nerozhodlo se na vodě, ale u stolu," přidal se Kašpar. Pro deblkanoisty bylo malou náplastí třetí místo v závodu hlídek, kajakářky skončily v týmové soutěži šesté.

Nevedlo se ani zbývajícím českým dvojicím. Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň se v semifinále čtyřikrát dotkli branky a patří jim třináctá pozice, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně dokonce jednu branku minuli a jsou šestnáctí.

Krachem skončil závod deblů také pro dvě slovenské posádky. Favorizovaní bratři Peter a Pavol Hochschornerové i dvojice Tomáš Kučera, Jan Batík dostali penalizaci za neprojetou branku a finále bylo bez nich.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.