ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Sáblíková před MS: Medaile? Uvidíme, jak se vyrovnám s profilem

Velikost textu:

Praha – Že na bruslích získává medaili za medailí, není nic nového. Martina Sáblíková by však ráda zabojovala o cenný kov i v sedle kola. Na blížícím se mistrovství světa má ambice především v časovce a trojnásobná olympijská šampionka sama přiznává, že se po tvrdé přípravě cítí ve výborné formě. Mistrovství ve španělské Ponferradě by jí zároveň mělo naznačit, jaké jsou její šance v boji o účast na olympiádě v Riu de Janeiru.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Sedmadvacetiletá Sáblíková startovala již na šampionátech v letech 2011 a 2012 a i tentokrát bude mít největší ambice v časovce, v níž byla před dvěma lety devátá. "Uvidíme, jak mi bude sedět profil tratě, která je skoro celá po rovině a na konci je zvedák. Uvidíme, jak se s tím poperu a jak obstojím na rovině. Já mám přece jen radši kopce," řekla Sáblíková.

S přípravou je ale svěřenkyně trenéra Petra Nováka maximálně spokojená. "Poslední tři týdny jsme trénovali v Livignu, kde se mnou byl i Honza Hirt," poukázala Sáblíková na pomoc českého cyklistického profesionála z týmu Etixx, se kterým spolupracuje. "Odtrénovali jsme vše, co jsme chtěli. I počasí bylo docela v pohodě," uvedla Sáblíková, která v létě na kole najela přes 5 100 kilometrů. Dvojnásobek oproti loňsku.

Hirtovu pomoc si pochvalovala. "Člověk se kouká, jak jede. Například, když jsme jeli z kopce, tak mi poradil, jak bych měla zalehnout. Nebo jak se zvednout ze sedla, když jedu do kopce, abych si ulevila a nezvedala se moc často. Je to výborný vrchař, bylo to skvělé. Je úplně jiná liga než já," řekla Sáblíková na adresu třiadvacetiletého cyklisty.

Po skončení společného tréninku Hirt prohlásil, že Sáblíková skončí v časovce na MS do pátého místa a věří, že dokonce získá medaili. "Jsem ráda, že má takový názor. Dříve mi spousta lidí říkala, že neumím jezdit na kole, že jen silově šlapu. On řekl, že moje šlapání je v pohodě, že tam není žádný problém. Bude ale záležet, jak se vyrovnám s profilem," poukázala opět na trať, která ji ve Španělsku čeká.

Sáblíková se v Ponferradě představí i v závodu s hromadným startem, kde ale ambice na umístění v popředí výsledkové listiny nemá. "Bude to těžké, z České republiky pojedu sama. Nebude to jako v Krásné Lípě, kde jsem kolem sebe měla pět holek, které mě provezly balíkem dopředu, když jsem potřebovala," vrátila se k červencovému startu na Tour de Feminin, kde skončila celkově druhá.

"Boj o pozice v balíku, kde bude 130 nebo 140 ženských, bude takhle něco jiného. Nevím, co od toho očekávat," připustila Sáblíková, která se před dvěma lety na MS dostala do hromadného pádu a následně závod vzdala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.