ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Střelec Kostelecký: Není jednoduché vozit medaile. A bude hůř

Velikost textu:

Brno/Praha – České trio brokařů získalo na mistroství světa v Granadě bronz v trapu. Individuální medaile sice českým reprezentantům unikla, ale jeden z bronzových účastníků David Kostelecký i to považuje za úspěch. Kvůli nedostatku financí by prý i takovéto výsledky mohly být brzy vzácností.

přehrát video
Hosté SZ: Brokaři Lipták a Kostelecký o MS

Čeští brokaři sice na individuální medaili nedosáhli, ale radují se alespoň z bronzu v týmové soutěži. "Povedl se nám výborný výsledek, fungovali jsme jako tým. Bývala doba, kdy jsme medaile vozili pravidelně, to už ale bohužel není tak jednoduché, takže jsme strašně rádi, že se to povedlo a že jsme navázali na silné roky," říká jeden z členů bronzového tria David Kostelecký.

Přestože vysněnou individuální medaili čeští reprezentanti nezískali, především Jiří Lipták, který skončil na čtvrté příčce, jí byl velmi blízko. "Při těch nástřelech, které jsme měli, je těžké si něco vyčítat. Jeden terč vám udělá dvacet míst dolů. Těžko říct, co jsme měli udělat jinak, protože nástřely se rovnají 98 % úspěšnosti," poukazuje Kostelecký.

Kostelecký: Nejsou peníze, nemusí být ani výsledky

Český brokař varuje, že českým úspěchům by ale mohl být brzy konec. "Konkurence se zvyšuje, hodně států do toho investovalo spoustu peněz, my ale máme bohužel opačné starosti. Jen za podpory našich rezortních partnerů, jako je Dukla a ministerstvo vnitra, ve spolupráci se svazem bojujeme o přežití," stýská si Kostelecký.

"Naše přípravy nejsou úplně ideální. Letos jsme těžili z toho, že zima byla příznivá a že jsme mohli trénovat relativně v teple od ledna. I díky tomu se celá ta sezona - teď už to můžeme říci – povedla. Ale je špatné, že my jako silný olympijský sport, musíme čekat na to, jaká bude zima," stěžuje si český střelec.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.