ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
MS ve střelbě

Tým pistolářů vybojoval stříbro, Strnad skončil čtvrtý

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2014 15:34

Granada – Pistoláři vybojovali pro Českou republiku stříbro na mistrovství světa ve střelbě. Mužstvo ve složení Martin Strnad, Martin Podhráský a Tomáš Těhan vybojoval na MS stříbro v týmové soutěži v rychlopalbě. Poté Strnad bojoval ve finále také o první individuální kov pro českou výpravu, po nadějném začátku ale skončil čtvrtý. 

přehrát video
MS ve střelbě: Strnad skončil těsně čtvrtý v rychlopalné pistoli

České družstvo prohrálo ziskem 1 737 bodů pouze se suverénními Němci (1 745), třetí Rusové byli o tři body horší. Titul mezi jednotlivci získal Korejec Kim Čung Hong.

Strnad postoupil do šestičlenného finále ze šestého místa, a to až díky pomocnému kritériu. Při nástřelu 580 kruhů měl na kontě nejvíce středových desítek ve srovnání se třemi dalšími soupeři. Takto vyřadil i reprezentačního kolegu Podhráského, který zůstal první pod čarou postupu. Těhan obsadil 17. místo s výkonem 577.

Do finále pak Strnad skvěle vstoupil a byl i ve hře o jedno ze dvou účastnických míst na olympijské hry v Riu. Po čtyřech sériích byl druhý, ale v další položce trefil jen dva z pěti terčů a po stejném nezdaru v šestém kole byl vyřazen. Na MS si i tak vylepšil maximum z předchozího šampionátu v Mnichově, kde byl šestý. Devátý muž z londýnské olympiády ale na velkou medaili stále čeká, čtvrtý byl už na mistrovství Evropy v roce 2011 v Bělehradu. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.