ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Vastl sahal na MS po medaili, v kategorii do 23 let byl nakonec čtvrtý

Velikost textu:

Hafjell (Norsko) – Že v jeho osobě má česká cyklistika obrovský talent, opět dokázal biker Jan Vastl. Teprve osmnáctiletý biker dojel v závodu mužů do 23 let na mistrovství světa v norském Hafjellu na čtvrtém místě. Za bronzem zaostal na pětadvacetikilometrové trati o 16 vteřin. Ze zlata se radoval Nizozemec Michiel van der Heijden, závod žen stejné věkové kategorie ovládla Švýcarka Jolanda Neffová. 

přehrát video
Vastl sahal na MS po medaili, v kategorii do 23 let byl nakonec čtvrtý

Osmnáctiletý Vastl, jenž jezdí v této věkové kategorii prvním rokem, o sobě dal vědět již na červnovém mistrovství Evropy v Sankt Wendelu, kde dojel pátý. V Norsku o cenný kov bojoval do posledních chvil, přišel o něj až kilometr před cílem. 

"Jel jsem absolutní šrot a bohužel už to nešlo, chytaly mě křeče, skoro celá poslední dvě kola, měl jsem toho úplně plný zuby. Zklamání to ale rozhodně není, jel jsem sem pro top ten. O první pětce se mi ani nezdálo. Celý týden se mi tady jezdilo suprově," uvedl Vastl.

Na ME v Německu triumfoval Francouz Jordan Sarrou před Van der Heijdenem, ale odveta vyšla Nizozemci, který vyhrál s velkým náskokem 49 sekund. Bronz získal Howard Grotts z USA. Patnáctý skončil další český zástupce Tomáš Paprstka.

Ještě suverénněji kralovala mezi ženami do 23 let Neffová, jež najela na jednadvacetikilometrové trati na druhou Margot Moschettiovou minutu a 47 sekund. O dalších šest vteřin zpět zůstala další Švýcarka Linda Indergandová. Jediná Češka ve startovním poli Barbora Machulková skončila na 21. místě se ztrátou bezmála deseti minut na vítězku."Trať se mi líbila, pocitově se mi jelo dobře, ale líp to nešlo," uvedla Machulková.

S pozicí a s odstupem však spokojená nebyla. "Spokojená jsem se svým výkonem a jak jsem se cítila, jelo se mi dobře. Aspoň něco pozitivního. Říkala jsem si, že do patnáctky by to mohlo být, ale s jednadvacítkou jsem nepočítala. Ztratila jsem hodně chvíli po startu, když to spadlo a já dostala ránu do zadního kola, zastavila jsem a kvůli těžkému převodu dlouho rozjížděla," popsala Machulková.

Mistrovství světa horských kol v Hafjellu (Norsko):

Cross country: Muži do 23 let (25,2 km): 1. Van der Heijden (Niz.) 1:18:40, 2. Sarrou (Fr.) -49, 3. Grotts (USA) -1:12, 4. Vastl -1:28, ...15. Paprstka -4:16, 52. Skalický (všichni ČR) -12:52.

Ženy do 23 let (21 km): 1. Neffová (Švýc.) 1:17:49, 2. Moschettiová (Fr.) -1:47, 3. Indergandová (Švýc.) -1:53, ...21. Machulková (ČR) -9:45.

Trial: Ženy elite: 1. Janíčková (SR), 2. Reichenbachová (Něm.), 3. Abantová (Šp.), ...9. Křivová (ČR).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.