ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita
VUELTA

Navarro byl v závěrečném kopci nejsilnější, vedení udržel Contador

Velikost textu:

Obregón (Španělsko) – V závěrečném stoupání nastoupil a nedal ostatním šanci. Vítězem 13. etapy se díky povedenému útoku stal Španěl Daniel Navarro. Celkové vedení uhájil jeho krajan Alberto Contador, který do cíle dojel spolu se všemi svými konkurenty se ztrátou pěti sekund na sedmém místě. Spurt hlavních favoritů vyhrál jeho nejbližší pronásledovatel Alejandro Valverde, jenž obsadil čtvrté místo a dál ztrácí 20 sekund.

přehrát video
Vuelta 2014

Navarro začal útočit v závěrečném prudkém stoupání zhruba dva kilometry před cílem. Soupeřům mírně poodjel a hlavní favorité za ním se hlídali navzájem. S dvousekundovým odstupem nakonec dojel druhý jeho krajan Daniel Moreno před Wilcem Keldermanem z Nizozemska. Valverde pak do cíle přivedl skupinku dalších pronásledovatelů včetně Contadora a průběžné třetího Rigoberta Urána či čtvrtého Chrise Froomea. 

Vedení v etapě měla dlouho v rukou jedenáctičlenná skupina uprchlíků, která se ale zhruba 50 kilometrů před cílem ve stoupání na poslední vrchařskou prémii rozpadla a útočící favorité je na rovině před závěrečným prudkým pětikilometrovým výšlapem do cíle dostihli. 

V následujících třech dnech čekají peloton možná rozhodující boje. Před úterním volnem absolvují cyklisté tři náročné horské etapy, v sobotu budou muset zvládnout 200,8 km dlouhou trasu s dvěma vrchařskými prémiemi první kategorie. 

Výsledky cyklistické Vuelty Cyklistický závod Vuelta - 13. etapa (Belorado - Obregón, 188,7 km):

1. Navarro (Šp./Cofidis) 4:21:04, 2. Moreno (Šp./Kaťuša), 3. Kelderman (Niz./Belkin) oba -2, 4. Valverde (Šp./Movistar), 5. Bouhanni (Fr./FDJ.fr), 6. Caruso (It./Cannondale), 7. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 8. Gesink (Niz./Belkin), 9. Martin (Ir./Garmin), 10. Brambilla (It./Omega Pharma-Quick-Step) všichni -5.

Průběžné pořadí: 1. Contador 48:59:23, 2. Valverde -20, 3. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -1:08, 4. Froome (Brit./Sky) -1:20, 5. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -1:35, 6. S. Sánchez (Šp./BMC) -1:52, 7. Aru (It./Astana) -2:13, 8. Anacona (Kol./Lampre) -2:37, 9. Gesink -2:55, 10. Caruso -3:51.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.