ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Janstův ČUS zaplatí konkurenčnímu SSČR 75 milionů

Velikost textu:

Praha – Představitelé České unie sportu (ČUS) a Sdružení sportovních svazů České republiky (SSČR), kteří byli ve při o 150 milionů korun, jež měl ČUS podle rozhodnutí soudu zaplatit SSČR z neuhrazeného výtěžku zkrachovalé společnosti Sazka, došli k dohodě. Obě strany se domluvily na mimosoudním vyrovnání a na účet SSČR tak přistane polovina částky, tedy 75 milionů korun.

přehrát video
ČUS a SSČR se dohodli, místo soudu smír

ČUS, nástupce někdejšího Českého svazu tělesné výchovy, má v 74 sportovních svazech 1,3 milionu členů a zastřešuje většinu olympijských sportů. SSČR, dřívější Svazarm, sdružuje 17 svazů a 630 000 členů, mezi nimiž jsou například biatlonisté, ale také sdružení hasičů, radioklub či svaz potápěčů.

Po krachu Sazky SSČR zažaloval ČSTV o více než 150 milionů korun jako ušlý příjem z loterijní společnosti. V roce 2004 se totiž ČSTV zavázal uhradit ze svých zdrojů to, co nebude schopna zaplatit Sazka kvůli dluhům za výstavbu haly ve Vysočanech.

V únoru 2013 soud žalobě vyhověl v plném rozsahu. Proti tomuto rozhodnutí podala ČUS odvolání, o němž dosud nebylo rozhodnuto. Nyní se obě strany dohodly na mimosoudním vyrovnání a přistoupily na polovinu částky. Tu ČUS zaplatí v několika splátkách.

Zároveň s ukončením sporu funkcionáři ohlásili, že bude navázána užší spolupráce mezi oběma organizacemi, například v oblasti administrativní, organizační, technické či metodické, ale také v koordinovaném přístupu při jednání s orgány veřejné správy při získávání finančních prostředků. Krajská centra sportu ČUS budou nově poskytovat služby také organizacím a členům Sdružení. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.