ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Moderní pětibojaři Svoboda a Kuf skončili na MS ve štafetě čtvrtí

Velikost textu:

Varšava - Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda se po patnácti měsících vrátil k závodům a na mistrovství světa hned sahal po medaili. Ve štafetě s Janem Kufem skončil na čtvrtém místě, před závěrečnou disciplínou se přitom Češi ještě dělili o druhou pozici a na první jim chyběly pouhé dva body. Dvoučlenná štafeta mužů se na MS uskutečnila poprvé od roku 2009, kdy se mistry světa stali Svoboda s Ondřejem Polívkou.

David Svoboda
David Svoboda

Zvítězili Francouzi Valentin Belaud a Valentin Prades, stříbro získala dvojice z Běloruska a bronz Korejci. Za těmi čeští reprezentanti v konečném součtu zaostali o 21 bodů.

Po triumfu na olympiádě v Londýně trápily Svobodu chronické problémy s levou nohou, naposledy závodil loni v červnu ve finále světového poháru v Moskvě. Kvůli zranění omezoval především běžeckou přípravu a nemohl ani ideálně šermovat.

Na MS ve Varšavě plánoval Svoboda ještě start v mixu. V individuální soutěži se spolu s Kufem představí mistr světa z roku 2002 Michal Sedlecký a junioři Martin Bilko s Ondřejem Svěchotou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.