ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Čeští judisté bez Krpálka na MS nestačili na Gruzii

Velikost textu:

Čeljabinsk (Rusko) – Čeští judisté v týmové soutěži na mistrovství světa v Čeljabinsku vypadli v 1. kole s obhájci titulu a evropskými šampiony Gruzínci. Při své premiéře mezi družstvy v oslabené sestavě bez čerstvého mistra světa Lukáše Krpálka na favorita nestačili a prohráli 0:5.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Přestože jsme jasně podlehli, kluci byli gruzínským judistům důstojným soupeřem. Předvedli bojovný a hodnotný výkon," řekl trenér Petr Lacina.

České reprezentaci se v minulosti nedařilo sestavit na velkých akcích družstvo, nyní má ale dostatek kvalitních judistů a letos na mistrovství Evropy dokonce český tým skončil pátý. A tak se Lacina rozhodl poprvé sestavit družstvo i pro mistrovství světa. Jenže lepšímu výsledku zabránil těžký los i smolné zranění Jaromíra Musila. Navíc Krpálek po náročném sobotním triumfu ve váze do 100 kilogramů soutěž družstev vynechal a zastoupil ho Michal Horák.

Češi museli nastoupit jen ve čtyřech ve složení Pavel Petřikov, Jakub Ječmínek, Jaromír Ježek a Horák, zatímco proti nim bylo pět soupeřů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.