ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
HRY V NORMANDII

Dujardinová si podmanila volné sestavy

Velikost textu:

Normandie - Český reprezentant ve všestrannosti Martin Maivald dokončil s klisnou Gombou terénní zkoušku a pokračuje v závodu. Na těžké trati měla dvojice jedno zastavení. Vrcholem včerejšího večera i celého dosavadního programu her v Normandii byly volné sestavy v drezuře. Ty ovládla suverénní Britka Dujardinová.

přehrát video
Martin Maivald dokončil i kros

Vítězství ve volné úloze na hudbu, tzv. küru, si připsala Britka Charlotte Dujardinová s Valegrem. Díky spolupráci s tímto zázračným koněm tak už v 29 letech získala všechna velká vítězství, které drezura nabízí: zlato na olympijských hrách, tituly mistra světa a Evropy, vítězství na festivalu v Cáchách i ve finále světového poháru.

"Jsem v sedmém nebi. Že jsem uzavřela tenhle týden takovým způsobem, je prostě fantastické," řekla Dujardinová. Za vítězkou skončila na druhém místě Němka Langehanenbergová s Damon Hillem a na třetím Nizozemka Cornelissenová s nestárnoucím sedmnáctiletým Parzivalem.

Sobota patří v Normandii krosu pro soutěž ve všestrannsoti. Na jeho startovní listině je i Martin Maivald, který sice byl se svým provedením první části soutěže, tedy drezurní zkoušky, spokojen, ve výsledcích se ale zařadil až na 75. místo.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.