ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Vuelta

Vuelta bude bez obhájce. Horner po léčbě průdušek odstoupil

Velikost textu:

Řím – Rekordman Vuelty Chris Horner svůj triumf ve Španělsku obhajovat nebude. Americký veterán měl po léčbě zánětu průdušek nestandardní výsledky testů a jeho tým ho ze závodu Grand Tour stáhl. Dvaačtyřicetiletý Horner měl příliš nízkou hladinu hormonu kortizolu, což by však pravidlům mezinárodní federace UCI neodporovalo a mohl Vueltu jet.

Chris Horner
Chris Horner

Jenže Hornerův tým Lampre je členem Organizace pro důvěryhodnou cyklistiku (MPCC) a musí ctít její pravidla. A ta povolují cyklistům závodit pouze tehdy, když jsou tyto hodnoty v normálu. "V tomhle případě musím přijmout situaci tak, jak je," uvedl loňský vítěz Vuelty, která z něj udělala rekordmana.

Horner totiž před rokem ovládl Vueltu ve věku 41 let a 327 dnů, takže se stal nejstarším vítězem závodu Grand Tour v historii. Letos se chystal bojovat s mnohem mladšími soupeři znovu, ale od Tour de France zápolil s bronchitidou a se svolením UCI nastoupil léčbu s pomocí jindy zakázaného kortizonu. V kombinaci s leteckým přesunem z USA se mu však hodnota hormonu snížila pod dovolenou mez.

"Samozřejmě mě to hrozně mrzí, chtěl jsem se pokusit obhájit titul a Vuelta byla mým hlavním cílem pro tuto sezonu. Ale moje stáj je členem MPCC a já musím akceptovat jejich pravidla," dodal Horner. Místo něj tým Lampre-Merida nominoval Itala Valeria Contiho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.