ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

McIlroy vyhrál PGA Championship. Hrál jsem životní golf, říká

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2014 08:00

Louisville (USA) - Rory McIlroy vyhrál PGA Championship a získal čtvrtý titul kategorie major v kariéře. První hráč světa zakončil turnaj na hřišti ve Valhalle se skóre -16 a o ránu porazil Phila Mickelsona z USA.

Rory McIlroy s pohárem pro vítěze PGA Championship
Rory McIlroy s pohárem pro vítěze PGA Championship

"Ani v nejdivočejších snech jsem si nepředstavoval tak skvělé léto," řekl McIlroy, který vyhrál na okruhu PGA tři turnaje za sebou. Před nedělním triumfem ve Valhalle nejprve zvítězil na majoru British Open a před cestou do Louisville v Akronu. "Hrál jsem životní golf," usmíval se McIlroy s trofejí v náručí. "Tento titul je jiný než moje předchozí majory. Musel jsem ukázat kuráž a vybojovat si to."

Pomalejší rozjezd, bravurní závěr

McIlroy vedl před finále, které bylo kvůli dešti zpožděné o dvě hodiny, o ránu, ale na úvodních šesti jamkách udělal dvě bogey a najednou na čelo ztrácel tři údery. Jenomže na sedmičce dal birdie, na pětiparové desítce zahrál eagle a do konce kola přidal další dvě birdie.

"Na prvních jamkách jsem se cítil zvadlý a musel jsem si říct: Už zbývá jen dvanáct a musíš tam nechat vše! Jsem nadšený, jak jsem to zvládl a dokázal se zase odrazit nahoru, soupeřit s nejlepšími a na konci být nahoře," pochvaloval si.

Zbývá Masters

Pětadvacetiletý McIlroy získal první major titul v roce 2011 na US Open a druhý o rok později právě na PGA Championship, který vyhrál v Kiawah s rekordním náskokem osmi ran. Třetí přidal letos po suverénním výkonu na British Open.

Rory McIlroy po závěrečné jamce na PGA Championship
Rory McIlroy po závěrečné jamce na PGA Championship

Stal se čtvrtým nejmladším hráčem, který získal čtyři majory. V nižším věku to dokázali jen Skot Tom Morris Jr. a Američané Jack Nicklaus a Tiger Woods. McIlroy jako teprve pátý v historii vyhrál po sobě British Open a PGA Championship. "Je dobrý, opravdu výborný a všechny teď převyšuje," ocenil ho Nicklaus.

"Výhra na British Open před pár týdny mi pomohla posunout hru o úroveň výš a získat teď čtvrtý major, to je nádhera," řekl McIlroy. "Byl jsem šťastný, že už mám dva majory, a po letošním roce jsou znenadání čtyři. Budu si na to muset zvyknout."

Mickelsonův návrat

Na dělené třetí pozici skončili o dvě rány za McIlroyem Švéd Henrik Stenson a Američan Rickie Fowler, který byl letos do pátého místa na všech majorech. Pro Mickelsona, pětinásobného major vítěze, je druhé místo nejlepším výsledkem nepovedené sezony a prvním umístěním v desítce na majoru v letech 2013 a 2014. "Je skvělé být zase nahoře, zažívat ty nervy a tlak," usmíval se Američan.

Mickelson byl v jednu chvíli i ve vedení společně s Rakušanem Berndem Wiesbergerem, McIlroyem, Fowlerem a Stensonem. Na měkkém hřišti mohli hráči hodně útočit, což demonstroval McIlroy právě při eaglu na desítce. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.