Studio Time Out

Další zlato pro Janoška. Po Evropě dominoval mezi juniory i ve světě

Kwangmjong (Korea) – Česká cyklistika na dráhovém mistrovství světa juniorů v jihokorejském Kwangmjongu slaví první zlato. Postaral se o něj Jiří Janošek, který ovládl závod na kilometr s pevným startem. Jeho vítězný čas 1:02,558 minuty je současně český juniorský rekord.

Dráhová cyklistika
zdroj: ČTK/AP autor: Sergei Grits

Sedmnáctiletý cyklista z Dukly Brno zvítězil se suverénním náskokem téměř půldruhé sekundy před Alexejem Nosovem z Ruska, třetí skončil Muhammad Firdaus Modh Zonis z Malajsie.

Janošek přidal světový titul k evropskému, který v juniorské kategorii získal ve stejné disciplíně před dvěma týdny v portugalské Anadii. "Juniorem je teprve prvním rokem, takže může oba tituly za rok obhajovat," podotkl šéf české reprezentace dráhařů Svatopluk Buchta.