Studio Time Out

Erbenová neobhájila triumf na domácí Xteře, doběhla třetí

Prachatice - Helena Erbenová nedokázala obhájit vítězství na tradiční české zastávce světového poháru v terénním triatlonu v Prachaticích. Přesto skončila nejlépe z českých závodníků, když si přes pomalý start nakonec zajistila třetí místo. Ženskému závodu kralovala Němka Müllerová, mezi muži byl nejlepší úřadující mistr světa Španěl Ruzafa. Jan Kubíček dokončil na páté příčce.

Loni Helena Erbenová domácí závod světového poháru v Prachaticích vyhrála, letos ale neodstartovala dobře. Domácí favoritce nevyšlo plavání - loni po úvodní disciplíně ztrácela na čelo čtyři minuty, letos zhruba dvakrát tolik. Na kole ale Erbenová zahájila svoji tradiční stíhací jízdu, kterou pak dokonala v závěrečném běhu, jenž jí vynesl konečné třetí místo.

Xterra Czech Prachatice, (1,5 km plavání, 36 km jízdy na kole, 10 km běhu):

Muži: 1. Ruzafa (Šp.) 2:40:44, 2. Middaugh (USA) -3:09, 3. Allen (Austr.) 6:41, ...5. Kubíček -13:22, 6. Holub -15:06, 9. Jiránek -18:04, 10. Truhlář (všichni ČR) -21:18.

Ženy: 1. Müllerová (Něm.) 3:05:18, 2. Slacková (Brit.) -5:05, 3. Erbenová -7:40, ...7. Cibulková (obě ČR) -26:03.