ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Humpolec s Hájkem se stali mistry světa do 23 let ve veslování

Velikost textu:

Varese - Michael Humpolec a Jan Hájek se stali veslařskými mistry světa do 23 let v kategorii dvojka bez kormidelníka lehkých vah. Čeští reprezentanti dnes v italském Varese vylepšili loňský výsledek ze stejného šampionátu v Linci, kde získali bronzové medaile.

Michael Humpolec a Jan Hájek
Michael Humpolec a Jan Hájek

Humpolec s Hájkem ovládli finálovou jízdu stylem start-cíl. Ve vedení byli již na prvním mezičase - na metě 500 metrů. Na kilometru pak měli na své nejbližší pronásledovatele k dobru již čtyři sekundy, což se ukázalo jako rozhodující. Mocně finišující Britové Charles Waite-Roberts a Wilf Kimberley dokázali stáhnout ztrátu jen na půl vteřiny.

"Chtěli jsme začít rychle, ujet ostatním a kontrolovat závod. Stále si neuvědomuju, co se nám podařilo, ale vyhráli jsme a s tímto cílem jsme sem přijeli," uvedl Hájek na webu Mezinárodní veslařské federace.

Další dvě české posádky se v Itálii představí ve finále v neděli. O medaile budou bojovat skifařský juniorský mistr světa z roku 2012 Michal Plocek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Martin Slavík.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.