ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Hry Commonwealthu ožívají už po dvacáté

Velikost textu:

Glasgow - Ve skotské metropoli byly slavnostně Hry Britského společenství. Zúčastní se jich sportovci ze 71 zemí spadajících do dřívějšího britského imperiálního panství, včetně několika opravdových světových hvězd.

přehrát video
Ve Skotsku začaly Hry Commonwealthu

Skotsko je hostitelem Her Commonwealthu potřetí v historii, ale Glasgow vůbec poprvé. Jubilejní 20. ročník je pro Glasgow obzvlášť pikantní. V době, kdy se ve Skotsku stále víc mluví o samostatnosti, tam probíhá akce připomínající slávu britského impéria. Už před zahájením dorazil i následník trůnu princ Charles.

Navštívil i velodrom, kde doufá ve svůj úspěch Bradley Wiggins. Šanci na Hrách dostává proto, že nestartuje na právě probíhající silničářské Tour de France, i když ji před dvěma lety celou vyhrál. "Je to velký rozdíl, ale myslím, že mi ty závody na silnici daly i hodně síly na dráze. Cítím se proto silnější, než když jsem z ní před šesti lety odcházel k silničářům," uvedl Wiggins, který se na Hry vrací po šestnácti letech. Tehdy získal ve stíhačce družstev jen stříbro, teď chce v anglickém dresu zlato.

Diváci si mohou v Glasgow vyzkoušet třeba závod s Usainem Boltem. Jamajčan nebude chybět na startu ani ve skutečnosti - představí se v jamajské sprinterské štafetě. Může tak získat jednu z celkem 261 rozdělovaných medailí.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.