ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

British Open patří McIlroyovi. Zvítězil o dvě rány

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2014 20:48

Hoylake (Británie) – Severoirský golfista Rory McIlroy vyhrál poprvé British Open a získal svůj třetí titul kategorie major v kariéře. Pětadvacetiletý domácí hráč zvítězil na hřišti v Hoylake o dvě rány před dvojicí Sergio García, Rickie Fowler, jež se podělila o druhé místo. McIlroy přiřadil tento triumf k vítězstvím z US Open 2011 a PGA Championship 2012. Tři různé turnaje major přitom dosud před svými 25. narozeninami vyhrály pouze legendy Jack Nicklaus a Tiger Woods.

Rory McIlroy
Rory McIlroy

Bývalá světová jednička McIlroy získal cenný klaretový džbán díky výsledku 17 pod par. Před závěrečným kolem vedl o šest úderů a náskok si relativně v poklidu hlídal, ohrožovali ho pouze Američan Fowler a především Španěl García, jenž dnes zahrál své nejlepší kolo na turnaji (66), ale bogey na patnácté jamce ho prakticky o šanci na triumf připravilo.

"Nebylo to dnes lehké, musel jsem být soustředěný a udržet si koncentraci," uvedl McIlroy. "Mít splněné tři díly grandslamu je dost dobrý výkon a úžasný pocit," dodal. "Každý bere druhé místo jako něco negativního, ale já udělal téměř maximum, co se dalo," uvedl García.

Druhý start po březnové operaci zad se vůbec nevydařil Woodsovi. Američan turnaj uzavřel s celkovou bilancí +6 a obsadil 69. místo. Jeho dosud nejhorším umístěním na turnaji major bylo dělené 40. místo na loňském PGA Championship a Masters 2012. 

Bývalý první hráč světa porazil jen tři soupeře, mezi nimi byl i vítěz druhého majoru v sezoně US Open Martin Kaymer z Německa (+8). "Udělal jsem prostě moc chyb. Hodně moc chyb," řekl Woods. Loňský vítěz Phil Mickelson ze Spojených států obsadil dělenou 23. pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.