ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bikerka Bártová dojela druhá ve sjezdu EP na Špičáku, mezi muži nejlepší Charvát

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2014 19:35

Špičák (Klatovsko) – Bikerka Jana Bártová dojela druhá v závodě Evropského poháru ve sjezdu na horských kolech na šumavském Špičáku a udržela si průběžnou vedoucí příčku. Pátý díl sedmidílné série vyhrála její hlavní soupeřka v celkovém pořadí Slovinka Zarja Černilogarová a obhájila loňské prvenství. Mezi muži triumfoval Švýcar Noel Niederberger.

Matěch Charvát
Matěch Charvát

Bártová sice na 1 750 metrů dlouhé trati s převýšením 320 metrů uhájila celkové vedení o sedm bodů, přesto byla v cíli trošku zklamaná. "Měla jsem velkou touhu tady na domácí trati vyhrát. A když už jsem druhá, tak jsem Zarju chtěla časově stáhnout ještě více. Nepovedlo se, ale přesto jsem nakonec docela spokojená," uvedla Bártová, jež měla na vítězku ztrátu necelých pěti sekund.

O celkové vítězce EDC rozhodnout poslední dva závody, které se pojedou v polovině srpna v italské Pile a o měsíc později v rakouském Leogangu, přičemž Bártová už se podle svých slov soustředí jen na ten poslední. Pilu nejspíš vynechá, protože v konečných výsledcích se škrtá výsledek v nejhorším závodě a účast v Itálii by pro ni prakticky nic neřešila.

Charváta zbrzdil pád

Niederberger se dočkal premiérového vítězství v kategorii elite. "Takže jsem opravdu šťastný, že jsem tady vyhrál. Navíc na sušší, tvrdé a rychlejší trati než vloni. Na Špičáku jezdím – stejně jako většina mých kolegů – hrozně rád. Ať už upravenost tratí nebo podmínky pro bikery a atmosféra během celého závodu jsou tady fakt perfektní," řekl v cíli.

Z Čechů byl nejvýše dvanáctý Matěj Charvát, jemuž cestu za lepším umístěním znemožnil pád v poslední tréninkové jízdě před finále a bolestivé zranění pánve. "Tělo mi bohužel více nedovolilo. Ruku jsem uzdravil, ale po pádu na extrémním skoku, který se tady během závodů vyjel a jejž bezchybně zvládlo maximálně čtyři až pět jezdců, to prostě lépe nešlo. Jinak si myslím, že jsem měl na to být do třetího místa, jak jsem si před startem předsevzal," litoval Charvát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.