ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

McIlroy sahá na British Open po triumfu, kolo před koncem vede o šest ran

Velikost textu:

Hoylake (Británie) – Velice blízko vítězství na British Open je Rory McIlroy. Severoirský golfista si na hřišti v Hoylake sice oproti úvodním dvěma kolům o dvě rány pohoršil a připsal si 68 úderů, s celkovou bilancí -16 ale den před koncem vede o šest ran před Američanem Rickiem Fowlerem. Pětadvacetiletý hráč by si na své konto v případě triumfu připsal třetí výhru na turnaji kategorie major.

Rory McIlroy na British Open
Rory McIlroy na British Open

Takový náskok měl po třech kolech na British Open naposledy Tiger Woods v roce 2000, kdy triumfoval na hřišti v St. Andrews. O další ránu zpět jsou kolo před koncem třetího majoru sezony Španěl Sergio García a Američan Dustin Johnson.

"Teď to bude o sebeovládání, budu se snažit kontrolovat emoce a zkusím zahrát dobré, solidní kolo," plánoval pětadvacetiletý McIlroy, jenž by se triumfem na British Open přiblížil kariérnímu Grand Slamu. "Byl bych ve třech čtvrtinách cesty. Samozřejmě by bylo hezké jet příští rok do Augusty (na Masters) a pokusit se o zkompletování. Mám hodně o co hrát," prohlásil.

Bývalý první hráč světa, jenž má ve sbírce tituly z US Open 2011 a PGA Championship 2012, dnes zahájil stejně jako v pátek na úvodní jamce jedním úderem nad par a bogey si připsal ještě na dalších dvou jamkách, zaznamenal ale rovněž poprvé na turnaji eagle. Dvě rány pod par zahrál na pětiparových jamkách číslo 16 a 18 a odrazil Fowlerův útok.

Američan zahrál na prvních 12 jamkách sedmkrát jednu ránu pod par a po sérii tří birdie od 10. jamky s McIlroyem srovnal krok. Pak ale třemi bogey znovu ztratil a nezachránilo ho ani osmé birdie na poslední jamce.

Další nevydařené kolo má za sebou Woods. Vítěz 14 turnajů kategorie major, jenž hraje teprve svůj druhý turnaj po březnové operaci zad, zahrál double bogey hned na druhé jamce a své trápení zpečetil na čtyřparové sedmičce, kterou zvládl až na sedm úderů. S celkovou bilancí +1 se dělí o 63. místo.

Daleko za nejlepšími je i obhájce trofeje Phil Mickelson, který dnes obešel hřiště na 71 úderů a s bilancí -1 mu patří průběžné 34. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.